Художнє оздоблення та дизайн. Запрошення на день народження

УРОК 30. Художнє оздоблення та дизайн. Запрошення на день народження

Мета: учити урізноманітнювати дизайн ігрового середовища саморобками; ознайомити дітей з традицією святкування дня народження, навчити виготовляти запрошення на день народження; удосконалювати навички роботи з папером; розвивати уяву, фантазію; учити організовувати стосунки на толерантній основі; виховувати естетичний смак, любов до праці, акуратність.

Обладнання: кольоровий картон, ножиці, клей та пензлики.

ХІД УРОКУ

I. Організація уроку

Народилося

дитятко,

Наче сонце, янголятко,

Хай радіє вся земля –

У світі кращого нема.

II. Актуалізація опорних знань

1. Розповідь учителя

День народження – найщасливіший день для людини. А виникло свято, хоч як це дивно, через страх перед чорною магією. Наші предки вважали, що в день народження душа людини найбільш вразлива до прокльонів та злих чарів. Тому намагалися провести цей день з тими людьми, які висловлюють добрі побажання.

Сьогодні день народження – найпопулярніше і найулюбленіше свято для дітей та дорослих.

Відзначати свято заведено в усіх країнах світу, але в кожної

з них є свої традиції, які відрізняються від звичних для нас. Є й такі, які можуть нас дуже здивувати.

2. Звіт груп

1-ша група. В Африці дитина проходить випробування на силу, стійкість, витримку, потім перевіряють знання законів, вірувань, звичаїв і танців. Молодих африканців тішить те, що церемонію дня народження проводять тільки раз у житті.

Усі в’єтнамські діти святкують день народження в один день – День нових років. На перше свято іменинник отримує від родичів червоний конверт зі щасливими грошима. Дивно, але в’єтнамці не вважають день, у який вони народилися, гідним запам’ятовування.

У Японії день народження не відзначають узагалі, але діти святкують так званий “Сіті-Го-Сан” – свято трьох, п’яти і семи років. При цьому святкування не збігається із самим днем народження дитини (переносять на будь-який інший день). Важливо, щоб дитина була одягнена у все нове, за бажання з нею ходять у храм.

В Ірландії у день народження заведено перевертати дитину вниз головою і несильно бити головою об підлогу, по одному удару за кожен рік життя, плюс один на щастя.

На Ямайці іменинника посипають борошном на знак того, що він став старшим.

Учитель. А чим пригощають на день народження в різних країнах світу?

2-га група. У Китаї на день народження заведено їсти довгу локшину, яка символізує довголіття. Локшину потрібно жувати якомога довше.

Найголовніше частування на корейському дні народження – рисові пиріжки. Що більшій кількості людей роздадуть пиріжки, то нібито довше життя чекає на дитину.

У Непалі на день народження дитині кладуть на лоб суміш рисового йогурту, яка знаменує удачу.

3-тя група. В Україні починаючи з XVII ст. святкували іменини. Лише у XX ст. почали відзначати день народження. Цікаво, що святкування цієї події не можна було переносити навіть на день раніше чи пізніше. Вважали, що саме на день народження прилітають душі померлих родичів, які допомагають здійснюватися гарним побажанням, знешкоджуючи злі.

Учитель. Сьогодні в нашій країні день народження – свято з подарунками та сюрпризами. Невід’ємною частинкою святкування є запрошення.

III. Оголошення теми та завдань уроку

Сьогодні на уроці ми навчимося виготовляти запрошення на день народження. Це дуже важливий елемент свята: читаючи запрошення, ми можемо уявити, чи цікавим буде свято. Пам’ятайте, що запрошення потрібно особисто вручити або переслати приблизно за тиждень до свята.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Пояснення учителя

2. Інструктаж з техніки безпеки під час роботи з ножицями. (Учні читають на форзаці підручника)

Фізкультхвилинка

V. Демонстрування та аналіз зразка

Пояснення послідовності виконання роботи

VI. Практична робота за посібником “А. В. Бровченко. Альбом з трудового навчання. 4 клас” (с. 52-54)

Учні виконують роботу за інструктивною карткою альбому самостійно. Учитель за потреби надає допомогу.

VII. Підсумок уроку

1. Виставка та оцінювання робіт учнів

2. Вправа “Карусель”

Діти стають у кола: внутрішнє і зовнішнє. Діти в зовнішньому колі рухаються, а у внутрішньому – стоять. 1-ше коло – “іменинник”; 2-ге коло – “друг” (“подруга”).

“Іменинник” запрошує в гості. Потім учні міняються ролями.

3. Слово вчителя

День народження – це свято, яке буває щороку. Але щоразу воно стає цікавішим і довгоочікуванішим. Кожний день народження ми святкуємо з різними почуттями: радістю, сумом, насолодою. Одне залишається незмінним: без запрошення свята не буває. Тож у день народження я бажаю вам справжнього свята, а також:

Світанкової долі,

Краси річкових лілей,

Щедрості від природи,

Радості від людей!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)


Художнє оздоблення та дизайн. Запрошення на день народження - Плани-конспекти уроків по праці


Художнє оздоблення та дизайн. Запрошення на день народження