Художнє різьблення

РОЗДІЛ III ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XIX СТ.

ТЕМА 1. ОБРАЗОТВОРЧЕ МИСТЕЦТВО

§16. Декоративно-ужиткове мистецтво та народні художні промисли

Народ віками прагнув у художній формі висловити своє ставлення до життя, любов до природи, розуміння краси. Вироби декоративно – ужиткового мистецтва відображають самобутність народу, його художній геній, знайомлять зі звичаями, що вчать розуміти, творити й любити прекрасне.

Художнє різьблення

Найдавнішим народним мистецтвом вважається художня обробка дерева. У виробах втілювалися художні

смаки народу, розкривався талант народних майстрів. Крім будівель, з дерева виготовляли речі домашнього й особистого вжитку, меблі тощо. Деталі будівель та інші дерев’яні вироби оздоблювалися різьбленням і розписом.

 Художнє різьблення

Гуцульська хата

 Художнє різьблення

Різьблений таріль. Гуцульщина

У другій половині XIX ст. у центральній Україні і частково на Галичині різьблення значно збагатилося орнаментикою рослинного й геометричного характеру. Завдяки тому що збільшився набір інструментів, різноманітнішою стала пластика різьблення. Орнаментом вкривалися великі поверхні. У композиції зустрічалися кола й півкола великих розмірів, що складалися з дрібних елементів.

У другій половині XIX ст. поширилося виготовлення для продажу дрібних виробів із дерева, у яких важливим було не вжиткове значення, а декоративне, художнє.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2,50 out of 5)


Художнє різьблення - Мистецтво


Художнє різьблення