ЗАПИЛЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

ЗАПИЛЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР – найважливіший агротехнічний метод, застосовуваний для підвищення їхньої врожайності. Бджіл використовують на 3. ягідних, садових, бобових культур, гречки, соняшника, винограду, баштанних й ін. культур. Використання бджіл для 3. культурних рослин вигідне ще й тому, що з усіх комах, які використовують нектар і пилок для харчування, тільки бджоли створюють такі великі запаси меду.

Щоб підвищити відвідуваність бджолами деяких культур, використовують метод дресирування бджіл.

На великих ділянках

плодових насаджень для кращого 3. треба розміщати пасіки на відстані не менш ніж 500 м одна від одної. На 25 га саду використовують зазвичай 50-60 бджолиних сімей. На невеликих садових ділянках досить буде розмістити пасіку в одному місці.

При 3. виноградних масивів треба використовувати дресирування бджіл. При цьому цукровий сироп повинен бути настояний на квітках саме того сорту винограду, який потребує запилення.

Дресирування бджіл застосовують також на посівах люцерни. Бджоли неохоче відвідують її квітки. Так, без застосування дресирування для 3. 50 га її посівів необхідно вивозити 60-100 бджолосімей,

а при її використанні – 15-20. Якщо люцерна займає невелику площу, пасіку ставлять посередині посівів, якщо більше – по 20-30 вуликів у різних місцях на відстані 1-2 км одна від одної.

Еспарцет, гречку, соняшник, гірчицю, баштанні й ін. культури бджоли відвідують чудово. Так, на 1 га посівів гречки й плодово-ягідних культур знадобиться 1-2 сильні бджолосім’ї, соняшнику – 0,5, баштанних – 0,1.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ЗАПИЛЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР - Бджільництво


ЗАПИЛЕННЯ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР