ЗВІРІ ВЗИМКУ

ПРИРОДА ВЗИМКУ

ЗВІРІ ВЗИМКУ

Пригадай, як звірі готуються до зими.

Узимку на землі, деревах, кущах лежить сніг. Здається, що життя в лісі, на луці зовсім завмерло, але насправді це не так. Під снігом і в товщі снігу по численних ходах снують лісові і польові миші, землерийки. Вони бігають не лише під снігом, а й на його поверхні, залишаючи ланцюжки слідів.

 ЗВІРІ ВЗИМКУ

Заєць весь день дрімає у ямці, зробленій у снігу. Незадовго до заходу сонця він виходить на пошуки корму. Обгризає кору, пагони молодих дерев і кущів, знаходить

копиці сіна, пожухлий бур’ян. Може забігти в сад, щоб поласувати корою фруктових дерев.

У зимовому лісі чи парку цікаво спостерігати за білкою. На своєму шляху вона залишає недогризки шишок ялини чи сосни, з яких дістає насіння. До свого гнізда білка завжди наближається, перескакуючи з дерева на дерево, щоб не залишати на снігу слідів, по яких її можна знайти.

Лисиця взимку живе сама. Хутро в неї в цей час густе й пухнасте. Тому вона спить просто на снігу. Лігво лисиці на снігу – це невелика ямка. Коли розгуляється негода – снігопад чи сильний мороз, лисиця ховається в нору. Найчастіше

ланцюжки лисячих слідів можна побачити біля стіжків соломи, де зимують миші. Полює лисиця і на зайців та пташок. Не гребує рештками тварин. Буває, що заглядає й до курника.

 ЗВІРІ ВЗИМКУ

Ведмідь заліг у барліг до весни. Йому не треба виходити на полювання, бо вистачає власного жиру, який він накопичив восени. На кінець зими у ведмедиці народжуються маленькі сліпі ведмежата. Ведмедиця годує їх своїм молоком. А коли пригріє весняне сонце, виведе їх з барлогу.

 ЗВІРІ ВЗИМКУ

Козулі взимку збираються в табунці. Верховодять у них завжди старі самки, а самці тримаються позаду. Живляться козулі молодими пагонами кущів і дерев. Для відпочинку розгрібають копитами сніг і верхній шар землі та лягають на деякій відстані одна від одної. Так краще вберегтися від ворога.

Дикі кабани в пошуках корму рухаються стадами. Вони розгрібають сніг та опале листя, знаходять жолуді, горіхи ліщини, личинки різних комах, гризуть кору дерев.

 ЗВІРІ ВЗИМКУ

Перевір себе

1. Як переживають зиму звірі?

2. Чи доводилося тобі спостерігати за звірами у зимовому лісі, парку? Розкажи про свої спостереження.

 ЗВІРІ ВЗИМКУ За малюнком поясни ланцюг живлення:

 ЗВІРІ ВЗИМКУ

 ЗВІРІ ВЗИМКУ Склади ланцюг живлення у зимовому лісі.

 ЗВІРІ ВЗИМКУ Поміркуйте, сліди яких звірів не можна зустріти в зимовому лісі.

Прочитай

Важко жити тваринам узимку, особливо якщо зима дуже морозна й сніжна. У цей час їм як ніколи потрібна допомога людини. Люди роблять для тварин спеціальні годівниці. Для оленів і козуль кладуть віники з гілок липи, берези, верби та сіно. Диких кабанів, зайців, куріпок частують качанами кукурудзи, снопиками необмолоченого вівса, проса. Для лосів, оленів, козуль влаштовують солонці. Кладуть грудки солі, яку тварини злизують.

 ЗВІРІ ВЗИМКУ

Люди дбають про лісових звірів узимку

 ЗВІРІ ВЗИМКУ Якщо у вашій місцевості є лісове господарство, вирішіть, як допомагатимете дорослим турбуватися про звірів узимку.

 ЗВІРІ ВЗИМКУ Багато цікавого можна спостерігати в житті звірів узимку в природі. По-різному переживають зиму звірі. Лютої зими звірам потрібна допомога людей.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2,50 out of 5)


ЗВІРІ ВЗИМКУ - Натурологія


ЗВІРІ ВЗИМКУ