Урок 68
Тема. Аналіз контрольної роботи. Підсумковий урок за семестр
Мета: проаналізувати помилки, допущені в контрольній роботі, підбити підсумок вивченого за семестр; розвивати інтерес до вивчення мови; виховувати вміння співпрацювати у групі.
Обладнання: картки із завданнями.
ХІД УРОКУ
I. Аналіз контрольної роботи
II. Вікторина “Мовознавець”
Учитель сам розподіляє дітей на групи або пропонує їм зробити це самостійно. Декількох батьків запрошують у журі.
Кожна група добирає назву команди і складає
1 конкурс. Конкурс девізів
2 конкурс. “Метаграми”
Я буду синонімом слова “вважати”,
Якщо букву “г” на початку вживати;
Коли її буквою “ж” замінити,
Я буду синонімом слова “хотіти”. (Гадати – жадати) Складіть речення з одним із цих слів, визначте його граматичну основу.
3 конкурс. “Конструктор”
Префікс від слова “проніс”; корінь від слова “лісник”; суфікс від слова “дубок”.
Визначте рід, число іменника. Провідміняйте його.
4 конкурс. “Відгадай”
З “н” – частина доби,
З “п” – гріє щозими.
Поставте ці іменники у формі орудного відмінка.
5 конкурс. “Синоніми”
Розподіліть синоніми у порядку збільшення прояву ознаки. Безстрашний, хоробрий, сміливий, відважний.
Змініть один із прикметників за зразком: синій – синя – синє.
– Що ви можете сказати про рід прикметника?
6 конкурс. “Метафори”
Замініть звичайні прикметниками у переносному значенні.
Безлюдне село –
Повільна річка –
Темна засмага –
Розумна голова –
Прозорі бурульки –
Блискучо-жовте проміння –
Визначте рід і число прикметників.
7 конкурс. “Відміняйко”
Провідміняйте прикметники давній, осіння, домашнє.
8 конкурс. “Збирайко”
Зберіть прислів’я.
Хто своєї мови цурається, … …як саме життя.
Без мови рідної, юначе, … …в його мові.
Рідна мова дорога людині, … …той сам себе стидається.
Душа мудреця… …це його мова.
Найбільше і найдорожче добро в народу… …й народу нашого нема.
– Чого навчають нас ці прислів’я?
III. Підбиття підсумку вікторини, нагородження команд
Вчитель вітає всіх з успішним закінченням І семестру, з наближенням Нового року, бажає веселих канікул.