ПОШУК ДАНИХ ІНТЕРНЕТІ
§ 16. Авторське право та Інтернет. Безпечна робота в Інтернеті
Данилку, ти вже досить вправно подорожуєш сторінками всесвітньої мережі Інтернет, але хочу тебе попередити, що користування Інтернетом може бути небезпечним.
Що ти говориш, Комп’юшку? Яка небезпека?
Ти коли-небудь чув про комп’ютерні віруси?
Так, мені розповідав тато. Комп’ютерні віруси – це такі комп’ютерні програми, що можуть
Деякі користувачі мережі Інтернет розповсюджують небезпечні програми та файли, заражені комп’ютерними вірусами. Щоб їм запобігти, на комп’ютери встановлюють спеціальні програми, які розпізнають і знищують комп’ютерні віруси, а також перевіряють усі дані, розміщені на комп’ютерних носіях.
Запам’ятай, щоб не занести у свій комп’ютер шкідливі програми, потрібно:
– завжди запитувати дозволу в дорослих на користування комп’ютером, а особливо на доступ до мережі Інтернет;
–
– у жодному разі не відкривати сторінки із заманливими пропозиціями, наприклад заробити гроші або отримати щастя;
– відмовлятися від пропозицій установити на комп’ютер програму або завантажити файл;
– повідомляти дорослих про будь-які проблеми в роботі з комп’ютером і не намагатися їх усунути самостійно.
Також батьки мене попередили, що спілкуючись в Інтернеті з незнайомими людьми, не можна повідомляти їм будь – які відомості про себе та про свою родину.
А ще, Данилку, запам’ятай, що в будь – якої інформації в мережі Інтернет є автор – той, хто написав текст, сфотографував світлину, намалював малюнок, придумав музику. Ти ж, певно, знаєш, що не можна брати чужих речей – це крадіжка. Так само будь-які матеріали з Інтернету не можна використовувати без дозволу автора.
То як же бути? Виходить, усе, що я знайду в мережі Інтернет, використовувати не можна, бо де шукати автора?
Зазвичай, якщо використовують малюнки або тексти з мережі Інтернет, то вказують адресу веб-сторінки і таким чином зберігають авторські права на ці відомості.
Вдалої тобі мандрівки всесвітньою мережею!!!
Висновки
Щоб використовувати можливості інших комп’ютерів і швидко передавати дані з одного комп’ютера на інший, комп’ютери об’єднують у мережу. Вона дає змогу користуватися даними, що зберігаються на інших комп’ютерах, спільно використовувати різні пристрої (принтер, сканер та інше), миттєво обмінюватися повідомленнями тощо.
Комп’ютерна мережа, що об’єднує комп’ютери всього світу, називається Інтернет. Інтернет надає багато послуг:
Перегляд будь-якої інформації, повідомлення новин, здійснення купівлі товарів, спілкування з людьми та інші. Однією з найпоширеніших послуг є служба WWW, або всесвітнє павутиння. Ця послуга є сукупністю веб-сторінок, що пов’язані між собою гіперпосиланнями. Пов’язані між собою веб-сторінки, поєднані змістом, утворюють сайт. Переглядають веб-сторінки за допомогою програми-браузера. Однією з найпоширеніших є програма-браузер Mozilla Firefox.
Для перегляду вмісту веб-сторінки потрібно в рядок адреси програми-браузера ввести її адресу. Адреса веб – сторінки може починатися літерами www, а далі містити назви сторінки, ділянки мережі та скорочену назву країни або галузі, до якої належить ця сторінка. Усі складові адреси відокремлюються крапками, наприклад kazkovy. com. ua
Пошук потрібної інформації можна здійснювати за допомогою рядка пошуку в програмі-браузері. Для якісного пошуку треба ретельно добирати ключові слова. Для збереження авторських прав під час використання даних з мережі Інтернет потрібно вказувати адресу веб-сторінки, з якої ці дані взято.