Додаток 11

ДОДАТКИ

Додаток 11

Загальні правила спілкування по мобільному телефону Правильно й раціонально використовуй час

Навіть якщо ти можеш говорити довго, маючи безлімітний трафік, подумай про свого співрозмовника. Може, він не наважується перервати розмову, щоб не образити тебе. Якщо людина зателефонувала тобі сама, тут уже йдеться не лише про її час, а й про її гроші. Тому необхідно економно використовувати час. Мистецтво ведення телефонної розмови полягає в тому, щоб коротко сказати все, що потрібно, і отримати коротку відповідь.

Дотримуйся

правил ввічливого спілкування

На початку розмови з абонентом привітайся, а якщо зателефонував уперше і номер твого телефону не занесено в його записну книгу, обов’язково назвись. Поцікався, чи може абонент вести розмову. Якщо він зайнятий, запитай, коли йому краще зателефонувати.

Обирай зручне місце для спілкування

Розмова по мобільному телефону може дратувати не тільки співрозмовника, а й тих, хто тебе оточує. Розмовляючи по телефону, покинь людне місце. Наприклад, вийди зі шкільного кабінету, у громадському транспорті попроси передзвонити пізніше або пообіцяй, що передзвониш.

Не

розмовляй у місцях громадського відпочинку, наприклад, у кінотеатрах, на концертах, виставках

Відвідуючи такі заклади, включи на своєму телефоні беззвучний режим дзвінка, вібродзвінок або просто вимкни його.

Будь на зв’язку з близькими

Завжди носи мобільний із собою. Але спати з мобільним телефоном, приймати з ним душ або ванну не можна.

За потреби спілкуйся SМS-повідомленнями

Завжди відповідай на SMS-повідомлення своїх друзів. Користуйся смайликами, за допомогою яких можеш показати своє ставлення до повідомлення, емоції, настрій.

Дотримуйся правил безпеки

Не можна говорити по телефону, коли переходиш дорогу чи їдеш на велосипеді. Людина, яка слухає музику в навушниках або говорить по телефону, стає неуважною.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Додаток 11 - Валеологія


Додаток 11