ГЛІД – відомо 47 видів. Цю чудову медоносну рослину часто використовують у живоплотах, вона зустрічається майже повсюдно в дикому стані й у парках.
Це досить великий чагарник заввишки від 1 до 4 м. Кущі мають шипи й колючки в пазухах листя і на кінцях укорочених пагонів. Листя трилопатеве. Цвіте в травні – червні. Тривалість цвітіння – до 15 днів. Дає не тільки нектар, але й пилок.
Г. звичайний найвідоміший серед глодів. У посушливих місцях росте не дуже добре, тому що вимагає вологи. Найпоширеніший на території України. У нього невеликі
Г. звичайний висаджують для створення однорядних огорож, які утворюються переплетенням головних гілок рослин. Рослини саджають на відстані ЗО см, а на другий рік обов’язково зрізують на 6-10 см від землі. Після цього з’явиться велика кількість сильних пагонів, з яких залишають два, найбільш придатні для переплетення. Інші пагони зрізують наприкінці липня. На наступну весну дві залишені гілки укорочують до половини, щоб викликати більше бічних пагонів.
Верхній, або найдужчий пагін, що виріс
Якщо правильно доглядати за такою огорожею, то через 5- 6 років крізь неї не проскочить жоден маленький звірок, а через 11 років вона стане неймовірно міцною.
Розмножується Г. насінням, що перед посівом піддають стратифікації.
Г. криваво-червоний, або сибірський, відрізняється від інших Г. тим, що більш морозостійкий і менш вимогливий до світла. Росте в розріджених лісах і на берегах рік у вигляді великого чагарнику й рідше деревцем, висота якого може досягати 5 м. Пагони міцні, пурпурно-коричневі, з товстими, прямими колючками завдовжки до 4,0 см. Квітки білі, тичинки з пурпурними пильовиками. Плоди яскраво-червоного кольору, з борошнистою м’якоттю.