КИРИЛО, МЕФОДІЙ, ПРОСВІТНИКИ СЛОВ’ЯН

ІСТОРІЯ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Розділ ІІ

Культура Київської Русі

КИРИЛО ТА МЕФОДІЙ – ПРОСВІТНИКИ СЛОВ’ЯН

Святі рівноапостольні просвітники слов’ян брати Кирило та Мефодій народилися в грецькому місті Солуні. Мефодій як воїн, напевно, був правителем Болгарського князівства. Згодом, прийнявши чернечий сан, оселився в одному з монастирів на горі Олімп.

Константин (у чернецтві Кирило) здобув освіту у кращих учителів Константинополя, зокрема у Фотія, майбутнього патріарха. За обдарованість та різнобічні знання сучасники

назвали Кирила Мудрим.

Згодом він перебрався зі столиці Візантії до монастиря, де вже жив Мефодій.

Брати взяли на себе важкий послух – нести слово істини людям. Якось тримаючи шлях до хозар, Кирило та Мефодій зупинились у Корсуні, де в “чудесний спосіб” сподобили мощі священномученика Климента, а Константин знайшов Євангеліє та Псалтир, писані “руськими письменами”, а також зустрів русина, який говорив мовою руською, і від нього перейняв її.

Почувши про освіченість і мудрість братів, моравський князь Ростислав запросив їх пропагувати слово Боже мовою слов’ян. Вони дали згоду.

Разом із братом святим Мефодієм та учнями Гораздом, Климентом, Саввою, Наумом і Ангаляром святий Константин уклав слов’янську абетку, переклав у 863 р. Євангеліє, Апостола, Псалтир та вибрані Божі книги.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)


КИРИЛО, МЕФОДІЙ, ПРОСВІТНИКИ СЛОВ’ЯН - Довідник з культурології


КИРИЛО, МЕФОДІЙ, ПРОСВІТНИКИ СЛОВ’ЯН