Урок 2 3
Тема. Команди виконавцю. Програма “Навантажувач”
Мета:
1. Продовжити знайомство з поняттями “команди”, “виконавці”.
2. Розвивати логічне і алгоритмічне мислення.
3. Формувати вміння аналізувати і робити висновки.
Обладнання. Програма “Навантажувач”.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
У кабінеті інформатики учень увімкнув комп’ютер і почав діставати зі свого портфеля обід, який потім з’їв.
– Чи порушив він правила техніки безпеки? Якщо так, то як?
– На уроці
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Розминка.
Відгадайте загадки:
– В теплий дощик народився,
Парасолькою накрився,
Може б, з лісу пострибав,
Якби другу ногу мав. (Гриб.)
– Навесні я вас радую,
Влітку прохолоджую,
Восени годую,
А взимку зігріваю. (Дерево.)
– Хто повільно так повзе –
На собі свій дім везе. (Равлик.)
ІІІ. Актуалізація знань
Відомі нам поняття “команди” і “виконавець”. Що вони означають?
ІV. Вивчення
U Вступна бесіда.
Одного разу зібралось троє чоловіків. Один був письменником, другий – композитором, третій – художником. Їм дали команду зобразити котика. Кожен з них робив це по – своєму.
Що у них вийшло?
Як виконав цю команду письменник? Композитор? Художник?
Чим користувався кожен з них? (Словами, звуками, фарбами.)
А як би це зробив артист? Покажіть.
А лікар? Які команди може виконати лікар?
Чи всі команди може виконати виконавець?
V. Ознайомлення з новим матеріалом.
Сьогодні ми про це дізнаємось. Тема нашого уроку “Команди виконавцю.”
1) Робота з підручником, ст. 52 – 53.
– Розгорніть підручник на ст. 52, самостійно знайдіть відповідь на питання:
“Чи всі команди може виконати виконавець?”
Перевірка правильності відповідей учнів.
2) Складання алгоритму.
3) Фізкультхвилинка.
Трава низенька – низенька.
(Роблять присідання)
Дерева високі – високі.
(Піднімають руки вгору)
Вітер деревце гойдає – колише.
(Обертаються)
То вліво, то вправо нахиляє.
(Нахили вліво, вправо)
То вгору, то назад.
(Потягуються вгору, назад)
То вниз нагинає.
(Нахиляються вперед)
Птахи летять – відлітають,
(Махають руками)
І учні навколо школи оббігають.
Ми можемо зараз це зробити? Чому?
VІ. Повторення правил роботи за комп’ютером.
VІІ. Робота з програмою “Навантажувач”.
Пояснити виконання завдання за підручником, ст. 52 – 53.
VІІІ. Релаксація.
Закрити очі (рахувати до трьох), відкрити їх і подивитися далеко – далеко (рахувати до п’яти). Повторити 5 разів.
ІX. Узагальнення вивченого матеріалу.
– Діти, уявіть виконавця та придумайте команди, які він не зможе виконати.
X. Домашнє завдання.
Ст. 52 – 53, виконати завдання з розділу “Для розумників і розумниць”.
XІ. Підсумок уроку.
– Чи цікаво було працювати на уроці?
– Що найбільше сподобалося робити?
– Де ми можемо використати набуті знання?