Урок 2 2
Тема. Кроки алгоритму
Мета:
1. Вдосконалювати вміння користуватися алгоритмом.
2. Розвивати логічне і алгоритмічне мислення.
3. Формувати вміння аналізувати і робити висновки.
Обладнання: програма “Садівник”
Хід уроку
І. Організаційний момент. Техніка безпеки.
Учениця помітила на уроці, що дівчинка Оксанка взяла з собою на урок улюблені іграшки: ведмедя та ляльку – і посадила поруч з монітором. Яке правило техніки безпеки порушила Оксанка?
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
–
– Як поділили пиріг?
– Який алгоритм пришивання гудзика ви склали?
1. Взяти голку, нитку і ножиці.
2. Відмотати і відрізати нитку.
3. Протягнути нитку в вушко голки.
4. Зав’язати вузлик на нитці.
5. Прикласти гудзик до тканини.
6. Чотирма-п’ятьма стібками прикріпити гудзик до тканини.
7. Закріпити нитку вузликом.
8. Обрізати нитку.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Розминка.
Гра “Фокуси з числами”
Я зараз буду фокусником і зможу відгадати ваші думки. У цьому конверті лежить відповідь (картка з числом 10). Задумайте число від
Початок – задумати число х від 1 до 5 > +1 > +19 > +х > :2 > – х > відповідь 10 > кінець.
– Зараз при розв’язуванні прикладу, ви користувались алгоритмом. Давайте назвемо кроки цього алгоритму.
– Що таке алгоритм?
– Хто подає команди?
– Хто є виконавцем?
IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Вступна бесіда.
Отже кожен крок алгоритму – це команда виконавцю. Сьогодні ми будемо працювати над темою “Кроки алгоритму”.
– Давайте зараз разом складемо алгоритм “Чергування”.
* Помий дошку.
* Підніми стільці.
* Змочи віник, підмети.
* Витри пил.
* Полий квіти.
– Хто буде виконавцем цього алгоритму?(Чергові, тобто, кожен з вас.)
– Спробуйте скласти самостійно алгоритм “Бутерброд”. (“Яєчня”, “Чай”.)
– Молодці, ви добре попрацювали. А тепер відпочинемо.
2. Фізкультхвилинка.
В першій вправі для дітей
Руки ставим до плечей.
Руки вгору почергово,
Вправу робимо чудово.
Чітко руки піднімаєм,
Пальці вгору розтискаєм.
Руки вже за головою,
То ж дивись перед собою.
Виправляємо хребет,
Лікті зводимо вперед.
3. Робота з програмою “Садівник”.
Ознайомлення із завданнями програми на ст. 57 підручника.
– Складемо алгоритм для посадки одного саджанця і виконаємо його стільки разів, скільки саджанців Садівникові треба посадити.
1. Візьми лопату.
2. Викопай ямку.
3. Постав лопату.
4. Візьми саджанець.
5. Постав у ямку.
6. Візьми відро.
7. Полий саджанець.
8. Постав відро.
9. Візьми лопату.
10. Закопай ямку.
11. Постав лопату.
12. Візьми відро.
13. Полий саджанець.
14. Постав відро.
15. Візьми лопату.
16. Іди вперед.
17. Постав лопату.
4. Релаксація
Уявіть перед собою колесо велосипеда, яке обертається, та, помітивши на ньому певну точку, слідкуйте за обертом цієї точки. Спочатку в один бік, а потім в інший. Повторіть тричі.
IV. Узагальнення вивченого матеріалу.
– Що нового дізналися на уроці?
– Чи завжди алгоритм виконує той, хто його склав?
– Хто може бути виконавцем?
V. Домашнє завдання.
Самостійно опрацювати текст на ст. 56 підручника, на ст.57 виконати завдання “Для розумників і розумниць”.
VІ. Підсумок уроку.
– Чи цікаво було працювати на уроці?
– Що найбільше сподобалося робити?
– Що видалося найважчим?
– Про що хотіли б дізнатися більше?
– Де ми можемо використати набуті знання?