РОЗДІЛ I
МЕХАНІЧНИЙ РУХ
УРОК № 4/4
Тема уроку. Лабораторна робота № 1 “Вимірювання швидкості руху тіла”
Тип уроку: удосконалювання знань, умінь і навичок.
Мета уроку: формувати практичні навички вимірювання швидкості руху тіла; розвивати навички самостійної роботи учнів; розвивати творче мислення.
План уроку
Етапи | Час | Прийоми і методи |
I. Інструктаж з техніки безпеки | 3-5 хв. | Коментар учителя |
II. | 5 хв. | Розповідь учителя |
III. Виконання лабораторної роботи за запропонованим планом | 20-25 хв. | Самостійна робота за посібником [4]; записи у зошитах; проведення дослідів; спостереження |
IV. Виконання додаткових і творчих завдань | 10-15 хв. | Самостійна робота; записи у зошитах |
V. Домашнє завдання | 1-2 хв. | Коментар учителя; записи на дошці та в щоденниках |
Хід уроку
I-III. Лабораторна робота № 1
Проводиться за посібником [4].
IV. Виконання додаткових
Творче завдання. Як творче завдання можна запропонувати учням визначити за допомогою досліду кінцеву швидкість, яку набуває кулька, що скочується з похилої площини. (Розв’язання. Скотившись із похилої площини на гладеньку горизонтальну поверхню, кулька починає рухатися рівномірно. Швидкість цього рівномірного руху приблизно дорівнює швидкості кульки в нижній точці похилої площини. Вимірюємо пройдений по горизонталі шлях і час, обчислюємо швидкість.)
V. Домашнє завдання
[1]: § 2; впр. № 2 (задачі 5, 6).
[2]: § 2.
[3]: СР – задачі 2.8-2.10;
ДР – задачі 2.14; 2.21; 2.24; 2.26;
ВР – задача 2.38.
[4]: эекспериментальне завдання № 1.