НАПИСАННЯ НЕ ТА НІ З ПРИСЛІВНИКАМИ

§ 36. НАПИСАННЯ НЕ ТА НІ З ПРИСЛІВНИКАМИ

Вправа 367

Нещадно, несказанно, незабаром, непорушно, невгамовно, невдовзі, невтомно. Незабаром розпочнуться новорічні свята, і вся малеча з великим захопленням чекає зустрічі з Дідом Морозом.

Вправа 368

Недуже, не можна, не варто, не щодня, не цілком, не досить, не вперше, не по-українськи, не туди, не влітку.

Цього року змагання з волейболу серед юніорів відбудеться не влітку, а восени.

Вправа 369

І. 1. Говори не пишно (пишемо окремо, бо не з прислівником не становить одного

поняття, а є лише запереченням), щоб зле не вийшло. 2. Одному не страшно (пишемо окремо, бо не з прислівником не становить одного поняття, а є лише запереченням), а двом – веселіше (нар. творчість). 3. Сухе гілля граки підбирали недалеко (пишемо разом якщо прислівник у сполученні з не означає одне поняття) від осокора, несли вгору, мостили гнізда (Г. Демченко). 4. Виглядай мене в віконечко, незабаром (пишемо разом, бо прислівник без не не вживається) я прийду (Олександр Олесь). 5. Десятки верст, величних і неповторних, прослалися чарівним світом, казкою, у яку не легко (пишемо окремо, бо не з прислівником не становить
одного поняття, а є лише запереченням) вірувати (В. Шевчук). 6. Дощ невпинно по вулицях човгає, відбиває осінні рядки (А. Клюско). 7. Ніч нерухомо (пишемо разом, бо прислівник без не не вживається) тишею блищить (Є. Маланюк). 8. Любила вона його, та якось чудно, не по-людськи (пишемо не окремо з прислівниками, які пишуться через дефіс) (Марко Вовчок).

 НАПИСАННЯ НЕ ТА НІ З ПРИСЛІВНИКАМИ

Вправа 370

І. Близько – НеДалеко, погано – НеДобре, мало – НеБагато, дешево – НеДорого, повільно – НеШвидко, пристойно – НеПогано.

II. Максим із Світланкою обоє сиділи засмучені й неголосно про щось розмовляли.

Шановні відвідувачі музею! Під час екскурсії слід говорити не голосно, а пошепки.

Вправа 371

І. 1. Неподалік (прислівник без пене вживається) Радісно й Велично літали журавлі над молодими травами… (К. Мотрич). 2. Його слова звучали Не виразно (частка не є запереченням), аЗаплутано (Є. Гуцало). 3. В’юн лежить Непорушно (прислівник без не не вживається) на дні замуленої річки… (М. Бровко). 4. На тобі, Гаврило, що мені Немило (прислівник без не не вживається) (нар. творчість). 5. Як слів Небагато (прислівник означає одне поняття, можна замінити синонімом мало), то й розуму малувато. 6. Яблуко від яблуні Недалеко (прислівник означає одне поняття, можна замінити синонімом близько) падає (нар. творчість).

Вправа 373

1. НіДе, НіЯк, НіЗвідки, НіВідкіль, НіТрохи, НіСкільки, ні багато ні мало, ні туди ні сюди.

2. Не щоранку, НеОбачно, НеХотя, НеВдогад, не сьогодні, НеЩадно, НеЛадно, не влітку, не по-батьківському, НеВинно, НеВлад.

Вправа 374

І. Коли – ніколи, високо – невисоко, звідки – нізвідки, трохи – нітрохи, давно – недавно, мало – немало, як – ніяк, сумно – несумно, де – ніде, куди – нікуди, добре – недобре, страшно – нестрашно, сміливо – несміливо.

II.  НАПИСАННЯ НЕ ТА НІ З ПРИСЛІВНИКАМИ – префіксальний спосіб творення.

 НАПИСАННЯ НЕ ТА НІ З ПРИСЛІВНИКАМИ – префіксальний спосіб творення.

Вправа 376

I. 1. Хмари повзли так низько, що перехожі несподівано виринали з них і так само несподівано тонули (В. Симоненко). 2. Уночі непомітно підкрався приморозок до сонного дерева (І. Цюпа). 3. Дуби ростуть поволі, неквапливо (М. Рильський). 4. Але буває й таке, що події набігають не раптово, а насуваються повільно, не поспішаючи (В. Собко). 5. Ніхто таких героїв вам не знайде ніде, ні в кого і ніяк (В. Сосюра). б. Не тепер по гриби ходити, а восени, коли будуть родити (нар. творчість).

 НАПИСАННЯ НЕ ТА НІ З ПРИСЛІВНИКАМИ


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


НАПИСАННЯ НЕ ТА НІ З ПРИСЛІВНИКАМИ - ГДЗ з мови


НАПИСАННЯ НЕ ТА НІ З ПРИСЛІВНИКАМИ