УРОК 23
Тема. Нумерація шестицифрових чисел: читання й записування чисел у межах 200 000. Розкладання чисел на розрядні доданки
Мета: ознайомити з нумерацією чисел за межами 100 000; повторити письмове ділення на одноцифрове число; розвивати логічне мислення.
Обладнання: картки-пазли для усної лічби, нумераційна таблиця, таблиця умови задачі.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
– Записати розв’язання задачі № 192 виразом.
– Розв’язання задачі № 184 записати
2. Гра “Склади пазли”
Стрілкою слід поєднати частини прикладів.
3. Завдання для опитування
– Знайти сторону рівностороннього трикутника, якщо його периметр складає 15 см.
– Виконати дії: 15 000 + 5 000, 11 000 – 4, 4 200 : 2.
– Розв’язати задачу.
В одній школі 125 учнів першого класу, учнів другого класу – на 165 більше, а учні третього класу становили п’яту частину від учнів другого класу. Скільки учнів третього класу вчилось у школі?
Змінити питання задачі так, щоб останньою дією була дія додавання.
II. Вивчення нового матеріалу
1.
Порівняти числа: 305 і 350, 10 001 і 1 002, 9 999 і 10 000.
2. Пояснення матеріалу за вправою № 194
– Прочитати числа: 85 472, 40 210, 35 020, 90 909.
– Додайте до числа 99 999 одиницю. Яке число вийде? (100 000) Це число – шестицифрове. У нумераційній таблиці це число записується так:
Сотні тисяч | Десятки тисяч | Одиниці тисяч | Сотні | Десятки | Одиниці |
1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
– Це найменше шестицифрове число. А яке буде найбільше шестицифрове число? (999 999)
Робота за таблицею вправи № 198.
3. Первинне закріплення. Вправа № 199
4. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Письмове ділення на одноцифрове число. Вправа № 200. Розв’язання прикладів з коментуванням
2. Робота над задачею № 201
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 202, 203.