ОГІРКИ – ВИРОЩУВАННЯ ОВОЧІВ У ЗАХИЩЕНОМУ ГРУНТІ

Сад і город (енциклопедія)

ВИРОЩУВАННЯ ОВОЧІВ У ЗАХИЩЕНОМУ ГРУНТІ

ОГІРКИ

Їх вирощують у парниках і теплицях після розсади ранньої та цвітної капусти, ранніх сортів помідорів, петрушки, цибулі, щавлю. У спорудах захищеного грунту з обігріванням огірки вирощують у січні-лютому при температурному режимі: +20…-1-28 °С удень і +18. ..+20 °С уночі. Якщо огірки вирощують у захищеному грунті без обігрівання, температура повітря й грунту на момент висаджування розсади має бути не нижче +18 °С.

Важливим моментом у вирощуванні будь-якої городньої

культури в захищеному грунті є вибір сортів. Високі врожаї дають такі сорти: Дружний 85, Ману, Сюрприз 66, ТСХА 1, Джерельце, Травневий, Успіх 221, Московський тепличний, Квітневий, Садко, Конкурент, Водолій, Обеліск, 30діак F1, Джерельце F1, 30зуля F1, Епілог F1, Стелла F1, Легенда F1, Смарагд F1, Грибівчанка F1, Верента F1, Квітневий F1.

Перед садінням на постійне місце в теплиці готують розсаду. Якщо розсаду вирощують у домашніх умовах, вік її до моменту висаджування на постійне місце має бути 15 днів, при вирощуванні в парниках – 20-25 днів.

Короткоплідні огірки висаджують грядками по 2 ряди в стрічці, відстань між

грядками – 70-80 см, між рядами – 50-60 см, між рослинами в ряді – 35-40 см. Площа живлення 3-5 рослин повинна становити 1 м2.

При вирощуванні в стелажних теплицях короткоплідні огірки висаджують із відстанню між рослинами 35-40 см, між рядами – 40-50 см. Площа живлення 6 рослин повинна становити 1м2.

Гібридні сорти висаджують із відстанню між рослинами в ряді 40-45 см, між рядами – 160 см, так, щоб на 2 м2 припадала одна рослина.

Сорти та гібриди, які запилюються бджолами, висаджують у січні-лютому із площею живлення на 1 рослину 90×40 см, якщо вони висаджуються в березні-квітні, площа живлення повинна становити 100×30 см.

Для правильного формування стебла рослини підв’язують до дроту на висоті 2 м від поверхні грунту. Після появи 8-9-го листочка прищипують пагони короткоплідних огірків, потім прищипування повторюють через 2-3 листочки, наприкінці плодоносіння – через 4-5 листочків. Бічні пагони прищипують над плодом.

У гібридів перші пагони й жіночі квітки в нижній частині основного огудиння видаляють на висоті 40-50 см від грунту. Наступні 5-6 пагонів прищипують, залишаючи в перший раз 1 листочок і 1 плід, потім 2-3 плоди, а на верхніх пагонах залишають 3-4 листочки та 3-4 плоди. На пагонах другого й наступного порядків залишають 1 листочок і 1 плід (мал. 49).

 ОГІРКИ   ВИРОЩУВАННЯ ОВОЧІВ У ЗАХИЩЕНОМУ ГРУНТІ

Під час вирощування в захищеному грунті 1 раз на тиждень огірки підживлюють органічним добривом. Використовують пташиний послід, що перебродив, або коров’як, До плодоносіння концентрація розчину органічного добрива – 1:8, у період плодоносіння концентрація розчину коров’яку – 1:4, пташиного посліду – 1:12. Витрата: 10 л розчину на 1 м2 теплиці. Можна використовувати мінеральні добрива такої концентрації: по 20-30 г аміачної селітри, суперфосфату та сульфату калію на 10 л води. Норма витрати та ж сама.

Для плодоносіння огірків у теплицях важливою є підвищена концентрація вуглекислого газу, Можна використовувати і тверду вуглекислоту (сухий лід), і рідку вуглекислоту. Найпростіше одержати вуглекислий газ, установлюючи в теплицях посуд із пташиним послідом або коров’ячим гноєм.

При вирощуванні огірків у плівкових укриттях у ролі попередників добре використовувати розсаду капусти та городинні культури. Грунт повинен добре прогрітися, перед садінням огірків уносять гній, мінеральні добрива, а зверху засипають поживною земляною сумішшю шаром 15-20 см. Норма витрати мінеральних добрив – 20 г хлористого калію, 10 г аміачної селітри й 30 г суперфосфату на 1 м2.

Щоб виростити огірки в парнику, його наповнюють гарячим гноєм, перед садінням у гної роблять канавку завширшки 25- 30 см, завглибшки 15 см, наповнюють її сумішшю дернової землі та перегноєм. Посередині товщина шару землі має бути 25 см, а з боків – 10 см. Уздовж парника посередині роблять лунки, поливають їх теплою водою й висаджують по 2 рослини в лунку. Одну рослину орієнтують на північ, іншу – на південь, засипають землею до сім’ядольних листочків. Надалі вирощують так само, як і в теплицях.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)


ОГІРКИ – ВИРОЩУВАННЯ ОВОЧІВ У ЗАХИЩЕНОМУ ГРУНТІ - Рослинництво


ОГІРКИ – ВИРОЩУВАННЯ ОВОЧІВ У ЗАХИЩЕНОМУ ГРУНТІ