Повоєнне реформування країни

ТЕМА 6. РОЗВИТОК ПРОВІДНИХ КРАЇН АЗІЇ, АФРИКИ ТА ЛАТИНСЬКОЇ АМЕРИКИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТ.

§ 22. Японія

1. Повоєнне реформування країни.

Після припинення воєнних дій на Далекому Сході та підписання Акта про безумовну капітуляцію Японії 2 вересня 1945 р. її територію окупували американські війська, що виступали від імені всіх союзних держав. Верховна влада в країні перейшла до рук американської окупаційної армії, яку очолював генерал Д. Макартур.

Американська адміністрація зробила дуже багато для ліквідації японського

мілітаризму та впровадження конституції, що набула чинності з 3 травня 1947 p., проведення прогресивних реформ, які усунули середньовічні пережитки та спрямували країну на шлях буржуазно-демократичиого розвитку. За новою конституцією влада імператора мата декларативний характер – її обмежили статусом “символа держави та єдності нації”.

Завдяки аграрній реформі 1946-1949 pp. у Японії було ліквідовано поміщицьке землеволодіння. Держава викупила в багатіїв і продала селянам 80 % усіх сільськогосподарських угідь. Отже, збільшився внутрішній ринок Японії. Крім того, серйозної структурної перебудови зазнала вся економічна система країни. Була успішно здійснена іі реформа податкової системи, системи освіти.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)


Повоєнне реформування країни - Історія


Повоєнне реформування країни