ТЕМА 5.1. ТЕКСТОВИЙ РЕДАКТОР (12 ГОДИН)
Урок 30
Практична робота 1. Завантаження текстового редактора. Система вказівок текстового редактора. Зчитування тексту із зовнішніх носіїв і його збереження на зовнішніх носіях комп’ютера. Уведення тексту з клавіатури
Мета:
– навчити учнів уводити текст з клавіатури у середовищі ТП згідно з існуючими правилами уведення тексту, вставляти у документ спеціальні символи, зберігати файл;
– розвивати швидкість уведення тексту з клавіатури, інтерес до інформатики;
–
Тип уроку: урок формування і вдосконалення вмінь та навичок.
ХІД УРОКУ
І. Актуалізація опорних знань
Фронтальне опитування
1. Назвіть панелі інструментів Microsoft Word.
2. Укажіть, що використовують для збереження на комп’ютері текстового документа:
А) команду Файл/Зберегти як…
Б) значок на панелі інструментів;
В) команду Файл/Зберегти;
Г) комбінацію клавіш Ctrl+S;
Д) значок на панелі інструментів;
Е) команду Файл/Відкрити.
3. Укажіть, яку команду
А) Файл/Вставити символ;
Б) Вставка/Символ;
В) Формат/Символ;
Г) Клавіатура/Вставити символ.
4. Укажіть, як можна переключити мову на клавіатурі:
А) комбінацією клавіш Ctrl+Shift;
Б) клавішею Caps Lock;
В) комбінацією клавіш Enter+Shift;
Г) за допомогою індикатора мови на Панелі завдань.
5. Визначте, які функції виконують ці клавіші:
А) Shift;
Б) Caps Lock;
В) Back Space ;
Г) Enter;
Д) Tab;
Е) Пробіл.
6. Визначте, які з рядків надруковані за правилами вводу:
1) № 78;
2) №78;
3) +15 °С;
4) + 15°С;
5) 10%;
6) 10 %;
7) “Інформатика”;
8) “Інформатика “;
9) (урок);
10) (урок);
11) він, вона, воно;
12) він, вона, воно.
7. Укажіть, як можна закрити текстовий документ:
А) командою Файл/Вихід;
Б) кнопкою ;
В) кнопкою ;
Г) командою Файл/Зберегти;
Д) комбінацією клавіш >
Е) кнопкою .
II. Закріплення матеріалу
Виконання учнями практичних завдань на комп’ютері. Теоретичні питання
1. Сформулюйте основні поняття теми:
Символ – це… Слово – це… Рядок – це… Абзац – це…
2. Які ви знаєте основні правила вводу тексту? Запишіть їх.
Завдання для виконання практичної роботи
1. Запустити текстовий процесор Word.
2. Ознайомитися з інтерфейсом Word.
3. Ознайомитися зі Стандартною панеллю інструментів.
4. Увести з клавіатури наступний текст, дотримуючись правил набору.
ГЕОГРАФІЧНІ НАЗВИ ОБЛАСНИХ ЦЕНТРІВ УКРАЇНИ
Донецьк заснований у 1869 р. як селище Юзівка, що виникло поблизу Овечого хутора навколо металургійного заводу. Це підприємство збудував англійський промисловець Джон Джеймс Юз. У 1924 р. Юзівку перейменували у Сталіно, а в 1961 р. – у Донецьк. Сучасна назва міста походить від назви річки Дінець. Звідси і Донбас, Донеччина. Річка ж отримала свою назву від слова Дон: так давнє плем’я аланів, які є родичами осетин Кавказу, називало воду, звичайно, і річки. У цьому можна пересвідчитись, знайшовши на карті річки Осетії.
Запоріжжя виникло в 1770 р. як одна із фортець Дніпровської укріпленої лінії. На честь Олександра Голіцина фортецю було названо Олександрівкою. Одночасно з фортецею виникло і поселення Олександрівськ. Сучасну назву, яка пов’язана із Запорозькою Січчю та відображає географічне положення міста “за порогами” Дніпра, воно одержало в 1920 р.
5. Зберегти створений документ під ім’ям Уведення тексту_Ваше прізвище. doc у своїй робочій папці.
6. Відправити збережений документ на свою дискету.
7. Перевірити наявність створеного документу на дискеті.
8. Заповнити таблицю для завдань. Кожен учень отримує три завдання з восьми, на вибір вчителя, наприклад:
№ завдання | Завдання | Алгоритм виконання |
1 | ||
5 | ||
6 |
III. Підсумок уроку
VI. Домашнє завдання
– Опрацювати текст підручника.
– Вивчити основні правила вводу текстової інформації.
– Підготувати запитання за текстом.