Мета: продовжити ознайомлення учнів з різними прийомами роботи з нитками; навчити виготовляти декоративні прикраси за допомогою ниток; удосконалювати прийоми роботи з ножицями та клеєм; розвивати увагу, творчі здібності, охайність; виховувати самостійність, посидючість, любов до праці.
Обладнання: котушка ниток; склянка чи коробка; велика голка у гольнику; ножиці; баночка з клеєм у пластмасовому флакончику; невелика за розміром надувна кулька; зразки виробів; мультимедійна дошка.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання
Пролунав
Починається урок.
Будемо старанно працювати,
Щоб щось новеньке знов пізнати.
2. Перевірка готовності до уроку
3. Упорядкування робочих місць
– Для роботи ретельно підготуйте робоче місце: стіл накрийте папером; котушку ниток помістіть у порожню банку чи коробку; розмістіть на столі велику голку в гольнику, ножиці, баночку з клеєм у пластмасовому флакончику, невелику за розміром надувну кульку.
II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми та мети уроку
– Сьогодні на уроці ми завітаємо до майстерні Діда Мороза та
2. Вступна бесіда
Гарна нічка-новорічка!
Найчудовіша в зимі!
Новорічка-чарівничка…
Поміркуйте-но самі:
На ялинках ця чаклунка
Скрізь запалює зірки
І найкращі подарунки
Нам кладе під подушки.
О дванадцятій годині
Похитнеться стрілка – скік!
І ми всі за мить єдину
Підростем на цілий рік.
Василь Могуга
– Що прикрашають на Новорічні свята?
НОВОРІЧНА ЯЛИНКА
Ой весела в нас зима,
Веселішої нема:
Грає срібними зірками,
В’ється синіми димками,
Снігом землю обійма.
Ой, струнка ялинка в нас!
Скільки сяє тут окрас!
Ми зібралися юрбою –
Разом з піснею новою
Рік Новий зустріти час.
3. Робота за підручником (с. 64-66)
– Як прикрашають ялинку?
– Найцінніші прикраси – ті що ми виготовляємо власноруч.
– Ознайомтеся з варіантами виробів у статті підручника (с. 64-66).
Фізкультхвилинка
У володарки Зими
Трішечки замерзли ми.
Грудень каже: “Пострибай!”
Січень просить: “Присідай!”
Встали – сіли, встали – сіли,
Розігріли наше тіло.
Лютий місяць нагадав:
Час нам братися до справ.
4. Демонстрування та аналіз зразка
1) Інструктаж учителя.
Мультимедійна презентація
– Розгляньте зразки. Гарні ажурні кульки виготовлені зі звичайної котушкової нитки, змоченої у клеї.
– Легенька, кругленька,
А за хвіст не підняти. (Котушка з ниткою)
– Кульки можна виготовити з різних ниток, оздобити їх прикрасами, стрічками, бісером, паєтками.
1. Надуйте гумову кульку і зав’яжіть ниткою.
2. Нитку з котушки затягніть у велику голку.
3. Проколіть голкою флакончик із клеєм і протягніть крізь нього нитку.
4. Голку ретельно витріть і поверніть у гольник.
5. Щільно обмотайте надуту кульку ниткою, змоченою у клеї.
6. Виріб потрібно підвісити, щоб він просох.
Схема виготовлення
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
Правила користування голкою
1. Не залишай голку без нитки.
2. Голку тримай великим і вказівним пальцями, а підтримуй – середнім.
3. Не спрямовуй вістря голки вгору.
4. Під час роботи втикай голку в призначену для цього подушечку. Після роботи поверни голку в гольник.
5. Не використовуй іржаву голку.
6. Нитку відрізай ножицями.
ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
V. ПІДСУМОК УРОКУ
Учитель пропонує завершити роботу вдома.
– Коли клей висохне, проколіть гумову кульку і витягніть її. (Можна скористатися спицею чи іншим тонким предметом.)
На готовій кульці зробіть підвіску з нитки, тонкого дроту (чи візьміть її зі старої іграшки).
– Наклейте на кульку оздоблення за власним смаком. Готові кульки принесіть до школи для прикрашання класної ялинки.