Шовкові підкладкові віскозні та віскозно-ацетатні тканини

Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

ПІДКЛАДКОВІ ТА ПРОКЛАДКОВІ ТКАНИНИ ТА МАТЕРІАЛИ

Шовкові підкладкові віскозні та віскозно-ацетатні тканини

Шовкові підкладкові віскозні та віскозно-ацетатні тканини виробляють з комплексних ниток лінійної щільності 11; 13,3 та 16,6 текс; переплетеннями: саржевим, атласним, похідними від саржевого або простими жакардовими; поверхневою щільністю 70-140 г/м2; гладкофарбованими або ріже – меланжевими. Це такі класичні тканини, як: саржі та полотна підкладкові;

альпак, дудун, дамассе, а також тканини нового асортименту.

Саржі та полотна – це гладкофарбовані рівнощільні тканини відповідних переплетень, які відрізняються між собою лінійною щільністю ниток, поверхневою щільністю та шириною.

Альпак, дудун, дамассе – це гладкофарбовані тканини жакардових переплетень з пишними ткацькими малюнками рослинного характеру, в яких використовується контраст матової або фактурної поверхні з гладкою блискучою. Виробляють їх з комплексних віскозних ниток; альпак має ацетатний уток. Такі тканини використовують для підкладок в жіночому одязі для більш естетичного

оформлення зворотної сторони виробу.

Капронові та поліефірні підкладкові полотна виробляють гладкофарбованими за забарвленням, з комплексних ниток лінійної щільності 5,6; 6,7; 11 та 15,6 текс; поверхневою щільністю 50-90 г/м2. Це найбільш тонкі та міцні підкладкові тканини, але вони мають низькі показники гігієнічних властивостей. їх використовують при виготовленні підкладки в виробах з безусадочних матеріалів.

Існує декілька артикулів підкладкових тканин типу полотен їз сполучення капронових та поліефірних ниток; капронових та ацетатних ниток. Останні поряд з капроновими тканинами мають найкращі показники фізико-механічних властивостей.

Напівшовкові підкладкові тканини, які виробляють основним саржевим, атласним та жакардовими переплетеннями з віскозних ниток лінійної щільності 13,3 текс в основі та бавовняної пряжі лінійної щільності 15,4 текс в утоку, мають поверхневу щільність близько 110 г/м2. Це міцні, зносостійкі гладкофарбовані тканини.

Найбільш широке використання мають такі напівшовкові підкладкові тканини, як саржі та сатин-дубль.

Саржі виробляють основним саржевим переплетенням з комплексних віскозних ниток лінійної щільності 16,6 текс в основі та бавовняної пряжі лінійної щільності 18,5-25 текс в утоку. Лицева сторона тканини гладка та блискуча, з діагоналевим рубчиком, зворотна, яка створена в основному з бавовняної пряжі, – матова. Поверхнева щільність – 125-140 г/м2.

Сатин-дубль виробляють атласним переплетенням з віскозних ниток лінійної щільності 16,6 текс в основі та бавовняної пряжі лінійної щільності 18,5 текс в утоку. Це важка (155 г/м2), щільна, міцна гладкофарбована тканина з гладкою блискучою лицевою стороною.

Напівшовкові підкладкові тканини більш міцні та зносостійкі ніж шовкові, але вони більш товсті та масивні; в процесах носіння, прання та хімчистки одягу вони створюють пілінг-ефект на зворотній стороні.

Шовкові та напівшовкові підкладкові тканини сильно зминаються (крім синтетичних), обсипаються, розсуваються у швах, від дії пару та води на них створюються матові плями. Віскозні підкладкові тканини у вологому стані здатні втрачати міцність на 50 %, ацетатні – на 30%.

Бавовняні підкладкові тканини мають обмежене використання – для підкладки в недорогих швейних виробах та в спеціальному захисному верхньому одязі. Це такі тканини, як сатини, ластики, сатин-трико, саржа рукавна.

Сатини та ластики – це щільні товсті гладкофарбовані в темні кольори тканини, з кардної пряжі лінійної щільності 25-42 текс, переплетень відповідно: сатин та атлас.

Сатин-трико – це щільна тканина з дрібним пологим рубчиком, яка використовується для виготовлення підкладки в шинелях.

Саржу рукавну випускають з надрукованими вузькими поздовжніми смужками на білому фоні.

Проводяться роботи з випуску підкладкових тканин з бавовни в сполученні з синтетичними волокнами. Бавовняно-лавсанова підкладкова тканина саржевого переплетення із змішаної пряжі (33% волокон бавовни, 67% волокон лавсану) лінійної щільності 15,4 текс в основі та 11,8 текс в утоку, поверхневої щільності 135 г/м2 має значно більш високу зносостійкість, ніж чистобавовняні.

Поновлення асортименту підкладкових тканин пов’язано з випуском полегшених малоусадочних тканин з високою зносостійкістю.

Для виготовлення підкладок в виробах з синтетичних тканин, шкіри, хутра широко використовують тонкі гладкі поліамідні трикотажні полотна, які виробляють з комплексних капронових ниток лінійної щільності 2,2; 3,3; 5; 6,7 текс, поверхневою щільністю 80-130 г/м2, простими одинарними трикотажними переплетеннями на машинах 26-28 класів. Такі полотна мають приприємний зовнішній вид, низьку усадку (до 2%), високі міцність та зносостійкість.

Для виготовлення підкладок кишень випускають спеціальні кишенькові тканини – міцні щільні гладкофарбовані бавовняні тканини типу бязі, гринсбону, тік-ластику, а також тонкі щільні поліамідні тканини та трикотажні полотна.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Шовкові підкладкові віскозні та віскозно-ацетатні тканини - Матеріалознавство


Шовкові підкладкові віскозні та віскозно-ацетатні тканини