Біологія. Комплексний довідник – підготовка до ЗНО та ДПА
СИСТЕМА ОРГАНІЧНОГО СВІТУ
Організми, що населяють планету Земля, надзвичайно різноманітні: рослини, гриби, тварини, бактерії. Існує близько 10 млн. видів організмів. Вони живуть у водоймах, грунтах, на поверхні суходолу, у повітрі, в інших живих організмах. В залежності від притаманних організмам особливостей будови та процесів життєдіяльності вчені поділяють їх на великі систематичні групи. Науку про різноманітність видів живих істот називають систематикою.
Вчені-систематики розробили правила класифікації організмів. Класифікація організмів – це визначення їхнього положення серед інших істот, тобто належність до певних систематичних одиниць – таксонів (від грец. taxis – порядок, розміщення). Основною (вихідною) систематичною одиницею є вид. Вид – це група організмів, подібних за особливостями будови та процесів життєдіяльності, які можуть вільно схрещуватися між собою в природі й давати потомство. Особини кожного виду також характеризуються однаковими вимогами до умов існування та займають певну територію.
Для класифікації
Засновник наукової систематики – великий шведський учений XVIII ст. Карл Лінней. Він розробив бінарну номенклатуру. За її правилами видова назва латинською мовою складається з двох слів: перше слово – назва роду, друге – видовий епітет (наприклад, кульбаба звичайна).