Екологія – охорона природи
СТАН ПОВОДЖЕННЯ З РАДІОАКТИВНИМИ ВІДХОДАМИ (РАВ) – на території України розташовано понад 8000 різних установ та організацій, діяльність яких призводить до утворення радіоакт. відходів.
Основними виробниками радіоакт. відходів і місцями їх конц. на сьогодні є:
1. АЕС (накопичено близько 70 000 м3 РАВ).
2. Урановидобувна і переробна промисловість (накопичено 65,5 млн т РАВ).
3. Мед., наук., пром. та ін. підприємства й організації. Виконання робіт зі збирання, транспортування, переробки і захоронення радіоакт.
4. Зона відчуження Чорнобильської АЕС (понад 1,1 млрд м3 РАВ).
85-90 % РАВ України є низько – і середньоактивними. Високоакт. РАВ в основному накопичуються на пром. майданчиках атомних електростанцій у спец, сховищах.
На всіх станціях, крім Хмельницької та Запорізької АЕС, існує тенденція до збільшення рідких радіоакт. відходів (РРВ), що потребує створення резервних сховищ на АЕС.
На
У 1996 р. на АЕС України функціонувало 15 енергоблоків (ЗАЕС – 5 блоків, 6-й блок працював у режимі введення в експлуатацію; ПУАЕС – З блоки; ХАЕС – 1 блок; РАЕС – З блоки; ЧАЕС – 2 блоки). Згідно з рішенням уряду України, ЗО листопада 1996 р. виведений з експлуатації 1-й блок ЧАЕС. Крім того, після завершення періоду введення в експлуатацію, 20 грудня 1996 р. зупинено 6-й блок Запорізької АЕС для ремонту та підготовки до пром. експлуатації. Отже, станом на 1 січня 1997 р. в експлуатації перебувало 13 енергоблоків.