УРОК 11
Тема. Створення довільної композиції з об’ємних виробів із природного матеріалу
Мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з об’ємними виробами з природного матеріалу; розвивати творче мислення, художній смак, охайність; виховувати працьовитість, відповідальність, взаємодопомогу.
Обладнання: природний матеріал (шишки, каштани, жолуді, горіхи, гілочки дерев, листя, горобина); клей; пластилін; ножиці; шило; серветка.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
1. Перевірка готовності до уроку.
2. Привітання.
3.
ІІ. Новий матеріал
1. Оголошення теми та мети уроку.
– Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати з природним матеріалом. У нас сьогодні – робота у групах. Ми будемо виконувати колективну роботу: створимо сюжетну композицію до казки, мультфільму, оповідання або за власним задумом.
– Який природний матеріал нам потрібен? (Діти перелічують.)
2. Вступна бесіда.
– Композицію якої тематики можна зробити?
– Який природний матеріал нам для цього потрібен?
– Якими інструментами необхідно користуватися?
ІІІ. Демонстрація та аналіз
1. Інструктаж із техніки безпеки.
– Користуючись шилом, працюйте на дощечці.
– користуючись ножицями, обережно повертайтеся до сусіда.
– Дотримуйтеся правил гігієни під час роботи з клеєм та пластиліном.
2. Інструктаж учителя.
– Спочатку обговоріть у групі, якої тематики буде ваша композиція.
– Потім поміркуйте, які вироби потрібно зробити.
– Розподіліть роботу поміж членами вашої команди.
– Відберіть такі матеріали, які вам потрібні для виконання роботи.
– Користуючись правилами техніки безпеки та гігієни, починайте роботу.
– Коли окремі вироби будуть готовими, розташуйте їх на коробці або дощечці, приладнайте за допомогою клею або пластиліну.
– Прикрасьте композицію яскравим оздобленням.
ІV. Фізкультхвилинка
Вийшло з хати кенгуру,
Потягнулося від сну,
Вмило ручки, оченята,
Взуло білі чоботята,
Стало квіточки збирати
Для матусеньки на свято.
V. Практична робота учнів
Учитель пропонує учням зразок виконаної композиції. Діти вирішують самостійно, будуть вони виконувати роботу за зразком або за власним задумом.
Самостійна робота учнів.
VІ. Виставка та оцінювання робіт
1. Аналіз робіт.
– Чия композиція вам сподобалася найбільше?
– Хто виявив більше фантазії?
– Яка робота виконана охайніше?
2. Оцінювання.
V. Підсумок уроку
– Чого навчилися на уроці?
– Яку композицію вирішили створити?
– Як відбувалася робота у групах?