Розділ IV ХУДОЖНЯ КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XX СТ.
ТЕМА 3. ТЕАТРАЛЬНА КУЛЬТУРА
§28. Провідні актори та режисери українського театру. Сучасні музичні театри. Театр ляльок
Сучасні музичні театри
У наш час є популярними й музичні театри. Окрім театрів опери та балету працюють театри музичної комедії, оперети, Київський дитячий музичний театр та ін.
У різні роки здобули світову славу видатні українські вокалісти С. Крушельницька, О. Мишуга, Б. Гмиря, Б. Руденко та диригенти Н. Рахлін, К. Сімеонов, С. Турчак. В Україні і далеко за її межами відомі
Провідними вважаються театри опери та балету Києва, Одеси, Донецька, Львова. До здобутків останнього належать опери “Золотий обруч” Б. Лятошинського (за повістю І. Франка “Захар Беркут”), “Ернані” Дж. Верді, балети “Сойчине крило” А. Кос-Анатольського, “Створення світу” А. Петрова.
Досягнення українського балету останніх трьох десятиліть XX ст. пов’язані з ім’ям українського хореографа Анатолія Шекера, який очолював балетну трупу Національної опери України. Окрім класичних вистав –
Б. Гмиря
Сцена в балету “Лілея”
Сцена з опери “Тарас Бульба”
І “Лускунчик” П. Чайковського, “Раймонда” О. Глазунова, “Коппелія” Л. Деліба – він здійснив постановки багатьох сучасних творів, зокрема: “Лілея” К. Данькевича, “Спартак” А. Хачатуряна, “Ольга” Є. Станковича, “Легенда про любов” А. Мелікова. Його постановка балету “Ромео і Джульєтта”, здійснена 1971 року, вже 30 років не сходить зі сцени. Вистава була показана в багатьох країнах світу і відзначена медаллю ЮНЕСКО як найкраща інтерпретація твору С. Прокоф’єва.