Урок 2 1
Тема. Виконавці. Програма “Садівник”
Мета:
1. Познайомити з поняттям ” виконавці”, програмою “Садівник”.
2. Розвивати алгоритмічне мислення, вміння аналізувати і робити висновки.
3. Виховувати бережливе ставлення до природи.
Обладнання: програма “Садівник”, картки, малюнки.
Тип: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
I. Організація класу та повторення правил техніки безпеки.
– Як правильно сидіти за комп’ютером?
– На якій відстані від очей повинен повинен знаходитися
– Якими повинні бути руки у працюючого за комп’ютером?
– Чи можна розпочати роботу за комп’ютером без дозволу вчителя?
II. Перевірка домашнього завдання. Розминка.
1. Степан старший від Руслана на 6 років. А Віктор – на 2 роки. Хто старший – Руслан чи Віктор – і на скільки років? (Старший Віктор від Руслана і на 4 роки)
2. Миколі 8 років, а Тетянці – 10. На скільки років Микола буде молодший від Тетянки, коли їй виповниться 12 років? (на 12 років)
III. Актуалізація опорних знань.
– Пригадайте, про що йшлося на попередньому уроці.
– Що таке “команда”?
–
– Які бувають речення за метою висловлювання?
– До чого вони спонукають? Наведіть приклади.
– Який є спеціальний інструмент для малювання замкненої ламаної? Висновок.
IV. Повідомлення теми і завдань уроку. (Запис на дошці теми і завдань уроку).
V. Вивчення нового матеріалу.
1. “Мозковий штурм”. Робота в парах.
(клас об’єднується в 3 групи, яким дається завдання на картках.)
I група.
1. Як ви розумієте слово “виконавець”?
2. Кого стосуються такі команди: лежати, апорт, голос, сидіти. (Собак).
II група.
1. Як ви розумієте слово ” виконавець”?
2. Кого стосуються такі команди: шикуйсь! Рівняйсь! Струнко! (Учнів).
III група
1. Скажіть, хто такий “виконавець”?
2. Кого стосуються такі команди: зберегти текст, запустити програму? (Комп’ютера)
2. Перевірка виконаних завдань
Правильно. Ці команди виконують собаки, учні, комп’ютер. Як їх назвати одним словом? (Це виконавці).
3. Робота з підручником.
Про підручник ми забули
Ще його не розгорнули
Швидко книгу відкривати
Будем з нею працювати.
Розгорнули підручники на с. 50. Будемо читати по абзацах вголос.
– Хто може бути виконавцем?
– Які команди виконують собаки, футболісти, солдати, комп’ютер?
– А зараз ми переконаємося чи кожна людина може бути виконавцем.
4. Фізкультхвилинка.
Швидко встали. Вгору підтяглись.
Руки опустили. Подивились вниз.
Посміхнулись весело, носик свій дістали.
Знову підтягнулися, і рівненько стали.
5. Робота з програмою ” Садівник”
А) Бесіда.
– Хто з вас саджав дерева?
– Чи бачили ви, як садять дерева?
– Які інструменти необхідно використовувати?
Б). Ознайомлення з завданням на с.51.
В). Вправи для очей.
Подивитись вправо, не повертаючи голови, і зафіксувати погляд на кілька секунд. Потім – вліво на кілька секунд і подивитись прямо. Спрямувати погляд угору на кілька секунд. Потім додолу, розслабивши м’язи очей, насамкінець – прямо перед собою. Повторити вправу 4 – 5 разів.
6. Практична робота. (Одні учні працюють за комп’ютерами, а інші виконують завдання)
U Робота в парах.
Завдання: скласти алгоритм малювання дерева кольоровими олівцями.
– Взяти альбомний аркуш
– Покласти на парту
– Взяти коричневий олівець
– Намалювати стовбур
– Покласти олівець
– Взяти зелений олівець
– Намалювати крону дерева
– Покласти олівець
(1 учень розповідає, що буде робити, інший малює)
7. Логічна сторінка “Для розумників і розумниць” (це завдання за вибором)
Відповідь: 66 років.
VI. Узагальнення вивченого матеріалу.
– Хто може бути виконавцем?
– Яке б завдання хотіли виконати вдома?
– А чи потрібні нам такі алгоритми?
VII. Домашнє завдання.
1. Завдання: розставити між цифрами знаки “+”, “-” так, щоб результат дорівнював 9. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 = 9
VIII. Підсумок.
– Чим ми займалися на уроці?
– Чого навчилися?
– Що вас найбільше зацікавило?
– Де можна використати набуті знання?
Завдання: визначити, яку команду виконує кожен виконавець.
Додаток