Асоціація держав Південно-Східної Азії (ASEAN)

Політологічний словник

Асоціація держав Південно-Східної Азії (ASEAN) – регіональна, міжурядова політико-економічна організація, створена у 1967 р. на основі Бангкокської декларації наради міністрів закордонних справ Індонезії, Малайзії, Сінгапуру, Таїланду, Філіппін, а пізніше – Брунею (1984), В’єтнаму (1995). ASEAN була створена з метою забезпечення прискорення економічного, соціального й культурного розвитку її держав – членів на засадах співробітництва та взаємодопомоги; зміцнення миру і стабільності в регіоні; підтримки і поглиблення

вигідного ділового співробітництва з міжнародними організаціями, що мають схожі мету та завдання. Керівними органами ASEAN є конференція глав держав і урядів, щорічна сесія міністрів закордонних справ держав – членів Асоціації; постійний комітет; міжпарламентська організація ASEAN. Асоціація має шість спеціальних робочих комітетів: з фінансів і банківських операцій; промислової сировини та енергетики; продуктів сільського і лісового господарства; торгівлі і туризму; транспорту і зв’язку. Партнерами ASEAN з діалогу є Австралія, Європейський Союз, Канада, Нова Зеландія, США, Республіка Корея, Японія, а партнерами з консультацій – Китай і Росія. Місце розташування секретаріату – Джакарта (Індонезія).

Политология: Словарь-справочник / М. А. Василик, М. С. Вершинин и др. – М., 2000; Даниленко В. И. Современный политологический словарь. – М., 2000.

М. Головатий


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,50 out of 5)


Асоціація держав Південно-Східної Азії (ASEAN) - Довідник з політології


Асоціація держав Південно-Східної Азії (ASEAN)