БДЖОЛИ СЕРЕДНЬОРОСІЙСЬКІ

БДЖОЛИ СЕРЕДНЬОРОСІЙСЬКІ – порода широко розповсюджена в лісовій зоні європейської частини Росії, в Україні, Білорусії, Прибалтійських країнах, Башкортостані, Південному Уралі.

Довжина Б. с. 12-14 мм, довжина хоботка – 5,7-6 мм. Забарвлення Б. с. сіре (чорне). Під час роїння закладають до 25- 30 маточників, відпускаючи не більше 6 роїв. Бджоли цієї породи зимостійкі, стійкі до нозематозу й менше уражаються падевим токсикозом, ніж інші породи.

Б. с. добре будують стільники, добре використовують медозбір із липи, гречки, зніту, білої конюшини.

Запечатують мед білою “сухою” печаткою. Середня медяна продуктивність досягає 28,2 кг меду, іноді й до 41 кг за сезон на сім’ю. Бджоли цієї породи слабко захищаються від бджіл-злодійок, самі набагато рідше займаються злодійством, ніж південні.

Б. с. швидко реагують на зовнішні подразники, неспокійні, агресивні.

При огляді гнізда слід проявляти обережність: бджоли бігають по стільниках, тривожаться, звисають гронами й нерідко надають із нижнього бруска рамки. Якщо на вийнятому стільнику виявиться матка, вона припинить роботу, приєднається до сім’ї й метатиметься на стільниках.

Сім’ї

цієї породи добре приймають чужих маток, одночасне проживання двох маток – явище рідкісне. Бджоли-трутівки з’являються вкрай рідко.

Одним із недоліків Б. с. є підвищена схильність до роїння, тому доводиться часто використовувати дим для їхнього заспокоєння, але після підкурювання бджоли накидаються на мед і п’ють його.

Ця порода добре переносить довгі зими, тому на Кавказі не прижилася: короткі маломорозні зими не дозволяють їй утворити нормальний клуб. У результаті всю зиму Б. с. перебувають у напівактивному, перезбудженому стані, що призводить до швидкого зношування організму.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5,00 out of 5)


БДЖОЛИ СЕРЕДНЬОРОСІЙСЬКІ - Бджільництво


БДЖОЛИ СЕРЕДНЬОРОСІЙСЬКІ