БРОКОЛІ

Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

БРОКОЛІ

Однолітня рослина родини капустяних, завезена в країни Європи з Калабрії (місцевість у Італії). У XVI столітті броколі завезли до Німеччини, звідки вона поширилася в Європі й потрапила до України. Броколі називають спаржевою капустою, оскільки в зрізаної головки з пазух листочків виростають пагони, схожі на спаржу. 30вні броколі нагадує цвітну капусту з більш пухкими суцвіттями зеленого або фіолетового кольору. Містить усі вітаміни, провітамін

А, білків у ній в 1,5 рази більше, ніж у цвітній капусті, а мінеральних солей – удвічі. У броколі вдвічі більше вітаміну С і в 50 разів більше каротину, ніж у цвітної капусти. Броколі призначається для дієтичного харчування людей, хворих на променеву хворобу.

 БРОКОЛІ

У їжу броколі використовують як цвітну капусту, відварену та обсмажену.

Для вирощування на присадибних ділянках рекомендується ранній сорт Грін Спроутинг із періодом вегетації 30-35 днів після садіння розсади. Діаметр головки 8-10 см; ранньоспілий сорт Вітамінна, що дозріває за 100-110 днів після садіння розсади. Маса головки

200-300 г.

Броколі висаджують розсадним і безрозсадним способом. При вирощуванні безрозсадним способом насіння висівають із розрахунку 2-3 г на 10 мг у перших числах травня.

При вирощуванні розсадним способом насіння висівають на розсаду на початку лютого в південних районах і на початку березня – у північних районах. Розсаду висаджують у відкритий грунт у середині квітня за схемою: 1 рослина на ділянку 50×60 см. Відстань між рослинами 30-35 см, між рядами – 50-60 см.

Броколі дуже невибаглива, добре росте на легких супіщаних грунтах, чорноземах й опід30лених чорноземах, на заплавних грунтах і в низинах.

Ранні сорти визрівають наприкінці травня – на початку червня. Головки збирають до розпускання бутонів, зрізуючи їх із частиною стебла (10-15 см). Це стебло також їстівне. Через 10-12 днів після збирання центральної головки з пазух листочків знову виростають головки, які після дозрівання також зрізують. У такий спосіб броколі можна одержувати все літо.

З 10 м2 збирають 50-85 кг їстівної частини броколі.

Пізню броколі одержують, висіваючи насіння у відкритий грунт на початку липня за тією ж схемою, що й при саджанні розсади. У такий спосіб урожай одержують, починаючи із середини вересня й аж до заморозків.

Для одержання насіння розсаду висаджують якомога раніше за схемою: 1 рослина на ділянку 70×70 см. Головкам дають сформуватися, при правильному догляді в середині червня вони розходяться й на початку липня зацвітають. Насіння визріває наприкінці серпня – на печатку вересня. Для одержання достатньої кількості насіння висаджують 2-3 маткові рослини.

В іншому агротехніка вирощування броколі така ж, як і для цвітної капусти.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


БРОКОЛІ - Рослинництво


БРОКОЛІ