Історичність світогляду

Розділ ІХ. СВІТОГЛЯД ЯК НАЙВИЩА ФОРМА САМОУСВІДОМЛЕННЯ ЛЮДИНИ

Урок 63 . Історичність світогляду

Мета: сформувати поняття “історичність світогляду”, з’ясувати, як світогляд змінюється в історичні епохи; виховувати естетичну культуру.

Тип уроку: комбінований.

Форма проведення: захист електронних проектів.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

ІІ. Вивчення нового матеріалу

Учитель. Історична свідомість. Історична пам’ять. У суспільному житті людини важливу роль відіграє історична свідомість і світогляд.

Вони посідають важливе місце в розвитку свідомості і світогляду школяра. Знавці стверджують, що історична свідомість і світогляд є ядром загальної свідомості школяра, адже це здатність сприймати і розуміти минуле людства і свого народу, свого роду, використовуючи досвід поколінь, знаходити, виробляти власні орієнтири в навчанні і житті.

Історична свідомість – це не сума знань з історії, а етична, політична орієнтація на основі набутих знань. Це з’ясування свого місця в житті людей під кутом зору історії, її життєвих уроків. В історичній свідомості і світогляді головне – пам’ять

у голові, пам’ять у серці. Це так звана комора свідомості, яку необхідно поповнювати і дуже дбайливо використовувати.

Вивчення історії народів і держав починається з опису перших поселень людей на землі, розкриття специфіки утворення родів і закінчується історією сучасних сіл, міст, держав. У цих об’єднаннях людей складалася їхня взаємодія з природою, вироблялися моральні і правові норми спільного проживання. Історія навчає, що тільки пошана до людини незалежно від її походження, вірувань може стати основою нормального життя і високого рівня демократії

Для історичної свідомості і світогляду потрібні знання історії людства, цивілізації і знання про свій рід, про свої село чи місто. Тарас Шевченко заповідав нам:

Все розберіть, та й спитайте

Тоді себе: Що ми?

Чиї сини, яких батьків?

ІІІ. Захист електронних проектів

Теми

1. “Як формується історична свідомість?”

2. “Проблеми формування історичної свідомості і світогляду українців”.

3. “Як формується історичний світогляд?”

IV. Закріплення вивченого матеріалу

Бесіда з учнями

1. Що таке історична пам’ять, історичний світогляд?

2. Назвати чинники історичного світогляду.

3. Як формувати історичний світогляд у школярів?

V. Підсумок уроку

VІ. домашнє завдання

Підготувати повідомлення до наступного уроку.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


Історичність світогляду - Плани-конспекти уроків по соціології


Історичність світогляду