Крок 1: інтерв’ю з виступаючим – Написання промов: десять кроків

Паблик рилейшнз

Написання промов: десять кроків

Крок 1: інтерв’ю з виступаючим

Перш ніж що-небудь робити, поговоріть з людиною, для котрої ви будете писати промову. Виступіть у ролі репортера. Конспектуйте й записуйте розмову на магнітофон. Чим більше ви дізнаєтеся на першій зустрічі, тим менше передумувань і переписувань вам доведеться зробити пізніше. Однак необхідно зазначити, що і найдосвідченіші автори переписують промови, і це від трьох до шести варіантів не є чимось незвичайним.

Звертайте увагу, як саме говорить виступаючий:

які його стиль і манера? Він точний? Агресивний? Різкий? Неспокійний? Який його ритм? Як він ставить наголос? Який його вибір мови – літературний чи сленговий? Ваш текст має відповідати природним моделям голосу й виразу. Якщо ви записуєте розмову, пізніше прослухайте запис, ретельно проаналізуйте відповіді на ваші запитання, фіксуйте й інші деталі під час інтерв’ю.

Необхідно назвати і деякі важливі сфери, які варто обговорити з виступаючим.

Обговоріть аудиторію. Хто буде присутнім на промові? Чи це буде професійна група, чи різнорідна публіка? Скільки загальних моментів вам слід пояснити?

Чи будуть там тільки співробітники компанії, чи вони прийдуть зі своїми дружинами? Тип події також важливий, оскільки він продиктує тип промови. Слухання в Сенаті будуть не такими, як у чернечому монастирі. Зустріч у біржовому комітеті буде не такою, як зустріч в акторській гільдії. Подумайте про членів вашої аудиторії – який їхній вік, походження, інтереси, переваги і ставлення?

Обговоріть питання. Дізнайтесь у виступаючого про його думку з приводу питань, обговорюваних у промові. Нехай виступаючий окреслить найважливіші проблеми, з якими стикається його галузь у даний момент. Можливо, якась проблема виділяється особливо. Знайдіть особисту зацікавленість – що насправді турбує виступаючого? Не панікуйте, якщо відразу нічого не вдасться знайти. Значить, вам доведеться більше подумати над даною проблемою і зайнятися додатковою домашньою роботою, перш ніж ви будете готові запропонувати ідею.

Обговоріть ставлення. Як почувається ваш виступаючий, коли виголошує промову? Чи є це задоволенням чи обов’язковістю? Як пройшов його останній виступ? Як він почувався згодом?

Обговоріть тривалість. Визначте, як довго буде тривати промова? Рідко хто з виступаючих може витримати увагу аудиторії більше двадцяти чи двадцяти п’яти хвилин. Завжди пам’ятайте про часові межі, перш ніж ви станете готувати й писати промову. Коли почнете писати, тримайте в голові таке: шість сторінок через два інтервали з великими полями займають близько десяти хвилин для виголошення; три сторінки – близько п’яти хвилин, і так далі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)


Крок 1: інтерв’ю з виступаючим – Написання промов: десять кроків - PR


Крок 1: інтерв’ю з виступаючим – Написання промов: десять кроків