Урок 27. МИ – МАНДРІВНИКИ
Мета: залучити школярів до участі у проекті; розвивати навички спільної роботи; виховувати допитливість.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Бліцопитування
– Яка держава знаходиться на Півночі України? (Білорусь)
– Що знаходиться у правій східній частині карти України? (Держава – Росія)
– Де розташовані Чорне та Азовські моря на карті? (На півдні)
– На Заході Україна межує з… (Румунією, Молдовою, Угорщиною, Словаччиною, Польщею)
III.
– Сьогодні на уроці ми здійснимо віртуальну подорож.
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Бесіда
– Діти, ми багато працювали з картами, а як ви вважаєте, чи завжди вони існували? (Ні)
– А яким чином люди дізнавалися про нові землі? (Подорожували)
– А навіщо люди подорожували? (Торгівля, пошуки нових, багатих земель)
– Кому з вас довелося подорожувати? Що сподобалося?
– Чи потрібно подорожувати сьогодні? (Так)
– А навіщо, адже всі землі вже відкриті, люди дуже багато що можуть просто побачити на телеекрані? (Ні, вчені й сьогодні подорожують
– Коли вам довелося подорожувати? (Розповіді дітей про подорожі.)
2. Робота за підручником (с. 111-112)
Вправа “Мікрофон”
Учні виконують завдання рубрики “Поділися своїми думками”.
Робота в парах
Учні роздивляються малюнок та виконують завдання на с. 111.
Читають текст рубрики “Ознайомся з думкою інших людей” та виконують завдання на с. 111-112.
– Розгляньте схему роботи над проектом на с. 112. Які слова вам незрозумілі?
– Прочитайте і запам’ятайте висновки на с. 112. (Я дізнався, що… Я прагну…)
– Якими словами ви збагатили на уроці свій словник?
3. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Вправа “Мікрофон”
– Якби я був(ла) найкращим мандрівником у світі, то…
2. Гра “П’ять речень”
Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
– Чого ви сьогодні на уроці навчилися?
– Що нового ви дізналися?
– Що вас здивувало?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підручник (с. 111-112).