Урок 30. МУЗИЧНА ПОДОРОЖ
Вступ
Сьогодні ми вирушимо в музичну подорож. Розпочнемо з України – згадаємо та виконаємо пісню”Рання бджілка”, яку вивчали протягом двох минулих уроків
Караоке. Пісня “Рання бджілка”
Бесіда перед розучуванням. “Галя по садочку ходила”
Ой! Бджілка злякалася!
Вона полетіла в садочок допомогти Галі шукати хустинку.
Виконаймо пісню “Галя по садочку ходила”, щоб Галя почула де її хустинка.
Розучування пісні “Галя по садочку ходила”
Караоке. Пісня “Галя
Розповідь про музичний інструмент дуду (волинку)
Зазирнемо до Німеччини часів Йоганна Баха, на триста років назад. Допоможе нам у цій подорожі музичний інструмент волинка (в Україні її називають дудою). Цей старовинний музичний інструмент складається зі шкіряного міха, в який вшиті трубка для надування повітря та кілька ігрових трубок з отворами. Виконавець тримає волинку під рукою або перед собою і регулює тиск повітря в міху, який змушує трубки звучати. Волинка – музичний інструмент багатьох народів.
Прослухаймо твір відомого німецького композитора Йоганна Себастіана
Зверніть увагу: його виконують на іншому інструменті, який відтворює характерне звучання волинки.
Слухання. Й. Бах. “Волинка”
Аналіз прослуханого твору
Волинка – музичний інструмент багатьох народів світу. Великий німецький композитор Йоганн Себастіан Бах вирішив скопіювати його звучання на фортепіано. І хоча ця музика не народна, а композиторська, ми відчули дух німецького народного свята, де танцюють під волинку.
Завдання
З чого складається волинка?
На якому музичному інструменті німецький композитор Й. Бах вирішив скопіювати звучання волинки?
Підсумки уроку
Сьогодні на уроці ми здійснили цікаву подорож. Спочатку виконали пісні: “Рання бджілка” та “Галя по садочку ходила”, а згодом – завітали до Німеччини часів славнозвісного композитора Йоганна Себастіана Баха. Там познайомилися з його музичним твором “Волинка” і дізналися про цей старовинний музичний інструмент.