Мета: навчати учнів пояснювати, чому важливо мати охайний вигляд, дотримувати правил гігієни; формувати навички догляду за одягом і взуттям, обирання їх відповідно до погоди; виховувати дисциплінованість, прагнення зберегти своє здоров’я.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Гра “Вільний мікрофон”
– Що таке активний відпочинок?
– Розкажіть про свій активний відпочинок.
– Які переваги має активний відпочинок?
– Яких правил безпеки під час активного відпочинку слід
– Які ви знаєте види спорту, що потребують застосування засобів захисту від травмування?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, яке значення для здоров’я має охайність та особиста гігієна.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником (с. 33-37)
Читання статті “Охайність та особиста гігієна. Догляд за одягом і взуттям”.
– Чи не забули ви сьогодні вмитися, причесатися, почистити одяг і взуття?
– Чи всі гудзики на місці? Перевірте, чи маєте ви носову хустинку, гребінець.
– Як виглядає і почувається охайна
– Про що свідчить охайність людини?
– Доведіть, що від чистоти одягу і взуття залежить здоров’я.
– Поясніть, як слід добирати речі.
– Доведіть, що для різних видів діяльності потрібний різний одяг і взуття.
– Назвіть правила догляду за одягом.
– Які правила догляду за взуттям ви запам’ятали?
Запам’ятай! Учись самостійно доглядати за своїм одягом і взуттям.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Продовження роботи за підручником (с. 33-36)
1) Робота за малюнками.
– Розгляньте малюнки на с. 33. Які правила особистої гігієни виконують діти?
– Розгляньте малюнки на с. 33. Для яких видів діяльності призначений цей одяг?
– Розгляньте малюнки на с. 35-36. Які правила догляду за одягом і взуттям виконують діти?
2) Робота над прислів’ями.
– На неохайній людині всяка одежа погана.
– Бережи одяг, поки новий, а здоров’я – поки молодий.
3) Робота над загадками.
– Як дивлюся я у нього,
Бачу там себе самого. (Дзеркало)
– Лежу в кишені і чекаю
Рев, бруднуль і плаксія.
Витру їм потоки сліз.
Не забуду і про ніс. (Носовичок)
– Наче їжачок на вигляд.
Та не просить їсти.
По одягу пробіжить –
Стане одяг чистий. (Щітка)
4) Робота в групах.
– Обговоріть, як слід доглядати за своїм одягом і взуттям.
Запам’ятайте! Взуття має бути зручним і підходити за розміром.
5) Робота за малюнками.
– Розгляньте малюнки. Хто з дітей неправильно вдягнений для катання на ковзанах і занять у спортзалі?
2. Робота в парах
– Розкажіть одне одному про ваш улюблений одяг.
3. Фронтальна бесіда
– Чим вкрите наше тіло?
– Які ознаки має шкіра? Якою є її будова?
– Як одяг допомагає зберегти шкіру здоровою?
– Який одяг ми вдягаємо на ніч?
– Як називають одяг для уроків фізичної культури?
– Чому потрібно перевдягатися після школи?
– Які предмети верхнього одягу ви знаєте?
Запам’ятайте! Чистий одяг допомагає зберегти шкіру здоровою.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
Бесіда
– Чому важливо мати охайний вигляд?
– Яких правил особистої гігієни слід дотримувати?
– Як доглядати за одягом?
– Як доглядати за взуттям?