ТЕМА 4. ОСНОВИ РОБОТИ З ДИСКАМИ (5 ГОДИН)
Урок 25
Прикладне програмне забезпечення навчального призначення. Навчальні програми для підтримки навчання фізики
Мета:
– сформувати уміння учнів отримувати знання самостійно, працюючи з навчальними програмами на комп’ютері;
– розвивати творчі здібності школярів, уміння аналізувати, моделювати, прогнозувати, творчо мислити; удосконалювати практичні навички учнів у роботі на ПК;
– здійснювати диференційований підхід до учнів при навчанні, використовуючи
– підвищувати інтерес до вивчення фізики.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
ХІД УРОКУ
І. Вивчення нового матеріалу
Прикладне програмне забезпечення навчального призначення розподіляється за дидактичними цілями.
1. Навчальні програми, які дають інформацію у вигляді окремих, логічно об’єднаних блоків.
2. Програми-тренажери, які розраховані на повторення та закріплення матеріалу.
3. Імітаційно-моделюючі програми для вивчення якогось розділу на основі моделі.
4. Діагностичні, контролюючі, складені на основі тестів.
5. Бази даних – джерела
6. Інструментальні – програми, які дають можливість вирішувати завдання без зусиль.
7. Інтегровані – програми, які мають різні за призначенням складові.
Знайомство з інтерфейсом програми з фізики “Відкрита фізика” (Програми Фізикона).
Пояснення особливостей програми (“1C Репетитор Фізика”). Відкриття вікон програми.
Знайомство з програмою “Віртуальна фізична лабораторія”. Робота з об’єктами програми.
II. Закріплення матеріалу
Практична робота в малих групах
Завдання для групи №1
1. Відкрити програму “1C Репетитор Фізика”.
2. Знайти розділ “Електрика. Закони постійного струму”. Виписати формули з цього розділу в документ Word.
3. Відкрити і подивитися Відео-фрагмент “Демонстрування закону Ома”.
4. Обчислити задачу № 2 за допомогою калькулятора.
5. Відкрити глосарій та знайти поняття “електричне поле”.
6. Відкрити Історичні відомості та знайти біографію Г. Ома. Копіювати в документ Word.
Завдання для групи № 2
1. Відкрити програму “1C Репетитор Фізика”.
2. Знайти розділ “Електрика. Конденсатори. Електроємність”. Виписати формули з цього розділу в документ Word.
3. Відкрити і подивитися відео-фрагмент “Демонстрування дослідів”.
4. Обчислити задачу № 1 за допомогою калькулятора.
5. Відкрити глосарій та знайти поняття “енергія”.
6. Відкрити історичні відомості та знайти біографію А. Ампера. Копіювати в документ Word.
Завдання для групи № 3
1. Відкрити програму “1C Репетитор Фізика”.
2. Знайти розділ “Електрика. Напруга”. Виписати формули з цього розділу в документ Word.
3. Відкрити і подивитися відео-фрагмент “Демонстрація сили Ампера”.
4. Обчислити задачу № 1 за допомогою калькулятора.
5. Відкрити глосарій та знайти поняття “парціальний тиск”.
6. Відкрити історичні відомості та знайти біографію Б. Паскаля. Копіювати в документ Word.
III. Підсумок уроку
Які прикладні програми навчального призначення ви знаєте?
Чи існує типова структура вікон навчальних програм?
Які об’єкти використовуються для роботи з навчальними програмами?
IV. Домашнє завдання
Розвивати навички роботи в програмах; підготувати в електронному вигляді реферат-документ Word на одну з тем розділу “Електрика”, в якому використати матеріали з програм “1C Репетитор Фізика”, “Відкрита фізика”.