Тема. Проводимо презентацію.
Мета. Продовжити знайомити учнів з етапами створення презентації. Формувати вміння демонструвати створену презентацію, коментувати її зміст. Формувати ІКТ-компетентності учнів та ключові компетентності для реалізації творчого потенціалу дітей. Розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, словниковий запас, самостійність учнів. Розвивати інтерес до здобуття знань. Стимулювати пізнавальну активність. Виховувати інтерес до вивчення предмета, культуру роботи за комп’ютером.
Тип уроку. Урок повторення,
Матеріали до уроку. Підручники, робочі зошити, ручки, олівці, проектор, комп’ютери, кольорові капелюшки.
Зміст уроку
1. Організаційна частина.
– Добрий день, в добрий час,
Рада, діти, бачить вас.
Ви почули всі дзвінок?
Він покликав на урок.
То ж сідайте тихо, діти.
Домовляймось не шуміти,
Руку гарно підіймати.
На уроці не дрімати,
А старанно працювати.
То ж гаразд, часу не гаєм
І урок розпочинаєм.
2. Розвивальні завдання.
Учні виконують завдання “Для кмітливих”
3. Мотивація навчальної діяльності.
Історія про неслухняних дітей
В одному місті діти почали занадто багато ламати та псувати різні речі. Вони били вікна, граючи у футбола, били тарілки під час їжі, кидали склянки в стіни, псували меблі. Ніхто не міг з ними впоратися. Старий чоловік, у якого було вісім онуків, вирішив підрахувати, скільки коштує те, що б’ють та ламають діти в усьому місті. Вийшла величезна сума.
Що робити? Такі збитки. Може, накласти на батьків штраф? Але ж їм і так доводиться купувати новий посуд та меблі. Карати дітей теж немає сенсу. Як же бути?
Старий чоловік запропонував батькам побудувати палац, знести туди різні речі, посуд, меблі, запустити туди дітей – нехай б’ють усе, що захочуть. Усе одно вийде дешевше, ніж щоразу кожній родині міняти посуд та меблі.
Палац побудували дуже швидко. На відкриття зібралися діти з усього міста. Кожному дали по молотку, подали знак – і діти кинулися в палац. Що тут почалося! Два дні ламали та били діти все в палаці, коли все перебили, взялися за стіни. На третій день палац був майже зовсім зруйнований. Діти втомилися і розійшлися по домівках. Більше їм не хотілося нічого ламати, а їхні батьки могли жити спокійно.
– Який вихід із ситуації придумав дідусь?
– Що зробили батьки?
– Який результат отримали?
Якщо ми хочемо виконати якесь завдання якісно, то повинні продумати всі етапи виконання роботи.
4. Повторення основних понять, основних закономірностей, правил теми.
– У якій послідовності відбувається робота зі створення презентації? (Планування -> створення ->репетиція.)
– Користуючись схемою на с. 145 у підручнику, опишіть етапи підготовки комп’ютерної презентації.
– Які етапи зі створення презентації ми пройшли? (Планування, створення.) Після цього можна переходити до представлення презентації. Перед показом презентацію обов’язково слід переглянути та за потреби внести до неї зміни.
Фізкультхвилинка
Любить вчитися наш клас, та відпочивати час.
(Учні встають із-за парт, потягуються.)
Нумо, разом всі присіли і нагору полетіли.
(Повільно-повільно піднімаються на весь зріст.)
Піднімаємось все вище,
(Стають навшпиньки, піднімають руки вгору.)
Висота стає все ближче!
(Підстрибують на місці якомога вище.)
5. Робота в зошиті і за комп’ютером.
– Попрацюємо за комп’ютером. Але спершу пригадаємо правила безпечної роботи в комп’ютерному класі.
A) Повторення правил безпечної роботи за комп’ютером.
Зображення з правилами безпечної роботи проектують на дошку.
Б) Інструктаж учителя щодо роботи з комп’ютерною програмою.
Робота в зошиті
Завдання 1.
– Проаналізуйте створену презентацію. Позначте вимоги, яким вона відповідає.
– Усі слайди об’єднує одна тема.
– Послідовність слайдів у розробленому плані та у створеній презентації збігається.
– На титульному слайді вказано назву презентації та автора.
– На кожному слайді є заголовок.
– Текст на слайдах містить до п’яти коротких речень.
– У кожному реченні – до восьми слів.
– Немає помилок у тексті.
– Малюнки не перекривають текст слайда.
– Які зміни необхідно внести?
B) Робота з комп’ютерною програмою.
Г) Релаксація (зняття зорової втоми).
Офтальмологічна пауза
“Письмо носом”
– Заплющте очі та носом, як ручкою, напишіть що-небудь у повітрі.
Г) Продовження роботи з комп’ютерною програмою.
– Після завершення роботи над презентацією варто детально продумати план усного виступу. Від того, яким буде представлення, багато в чому залежить успіх в цілому.
Робота з підручником
– Ознайомтесь з правилами підготовки усного виступу в підручнику на с. 146.
– Ми всі вони вам зрозумілі?
6. Закріплення знань.
Робот в зошиті
Завдання 2.
– Відновіть вимоги до виступу з презентацією.
Виступ має містити вступ, основну частину і висновок. Тривалість виступу – 5-7хв. Виступ слід розпочинати з привітання. Потім треба назвати прізвище, ім’я, клас та школу, оголосити назву проекту, сформулювати основну ідею і причину вибору теми. Під час виступу слід вживати тільки зрозумілі терміни.
Текст виступу бажано на читати. Після доповіді слід подякувати слухачам за увагу, а керівникові за допомогу в розробці проекту.
7. Творча робота.
Робота в зошиті
Завдання 3.
– Розробіть текст виступу до кожного слайда презентації.
Учні демонструють створені презентації, коментуючи їх зміст.
– Чия презентація є більш успішною? Обгрунтуйте свою думку.
8. Підсумок уроку. Рефлексія.
– Ми закінчили вивчення розділів “Висловлювання. Алгоритми з розгалуженням і повторенням”, “Робота з презентаціями”. Висловіть свою думку за допомогою “шести капелюхів мислення”.
За бажанням, учні одягають кольорові капелюшки, попередньо ознайомившись із запитаннями, шо знаходились у них, висловлюють свої думки. Жовтий капелюх. Чи задоволені ви результатами своєї роботи?
Зелений капелюх. Що було новим для вас?
Синій капелюх. Чи будуть набуті навички для вас корисними і потрібними в житті та навчанні?
Білий капелюх. Яка ще інформація потрібна?
Чорний капелюх. На що в майбутньому варто звернути особливу увагу? Червоний капелюх. Які почуття у вас виникали на уроках інформатики? Що ви відчували?