ПТАХИ НАВЕСНІ

ПРИРОДА НАВЕСНІ

ПТАХИ НАВЕСНІ

Пригадай, яких птахів називають перелітними. Назви їх.

З настанням весни повертаються у рідні місця перелітні птахи. Одні птахи прилітають до нас раніше, а інші – пізніше. Час прильоту залежить від того, коли в наших краях з’являється для них корм.

У кінці березня прилітають шпаки. Першими прилітають самці. Знаходять шпаківню, що їм до вподоби, і починають співати. Співом вони приваблюють самок і попереджають інших шпаків – місце зайняте. Коли мають вилупитися пташенята – спів стихає, а

потім його можна почути дуже рідко. У птахів нові клопоти – треба годувати пташенят. Живляться шпаки комахами, черв’яками, яких збирають на землі.

 ПТАХИ НАВЕСНІ

Майже разом із шпаками повертаються в рідні краї жайворонки. Жайворонок – одна з небагатьох пташок, яка співає в польоті.

Зовні жайворонки непримітні: сірі, з темним ряботинням. У полі, на луці з таким забарвленням їх важко помітити. Особливо непримітна самочка – ні піснею, ні стрімким польотом не привертає до себе увагу. Доки самець співає, вона тихенько шукає поживу у траві або сидить затаївшись.

Живляться жайворонки

комахами, а також насінням бур’янів.

 ПТАХИ НАВЕСНІ

Жайворонок

На початку травня можна почути спів солов’їв. У цей час дерева вже вкриті молодою зеленню. Недаремно кажуть: Соловей прилетить тоді, коли зможе напитися роси або дощової води з березового листка. Солов’ї, зазвичай, селяться в садах, парках. Живляться жуками, мухами, гусінню.

 ПТАХИ НАВЕСНІ

Перевір себе

1. З якими змінами у природі пов’язане повернення перелітних птахів?

2. Чому різні птахи прилітають у неоднаковий час? Наведи приклади.

3. Скористайся фотографіями і розкажи, за якими ознаками впізнаєш шпака, жайворонка, солов’я.

 ПТАХИ НАВЕСНІ Спостерігай за поведінкою птахів. Простеж за одним з птахів і розкажи про його зовнішній вигляд, поведінку.

 ПТАХИ НАВЕСНІ Підготуй розповідь про перелітного птаха, який тобі найбільше подобається. Розкажи: як його називають, за якими ознаками його можна впізнати, коли повертається з теплих країв, чим живиться, як будує гніздо і виводить пташенят.

 ПТАХИ НАВЕСНІ Перевір прикмети.

Ворони купаються ранньою весною – на тепло.

Якщо горобці настовбурчили пір’ячко – незабаром збереться дощ.

Для допитливих

Солов’ї, так само як і люди, вчаться співати тривалий час. Лише на третьому році життя вони стають справжніми співаками. У навчанні найголовніше, щоб молоді солов’ї мали змогу слухати старших. Досвідчені солов’ї – це ніби вчителі для молодих солов’їв.

 ПТАХИ НАВЕСНІ Перелітні птахи повертаються в рідні краї тоді, коли з’являється для них корм.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ПТАХИ НАВЕСНІ - Натурологія


ПТАХИ НАВЕСНІ