РАЙГРАС БАГАТОУКІСНИЙ – БАГАТОРІЧНІ ЗЛАКОВІ ТРАВИ

КОРМОВІ ТРАВИ

9.3. БАГАТОРІЧНІ ТРАВИ

9.3.2. БАГАТОРІЧНІ ЗЛАКОВІ ТРАВИ

9.3.2.4. РАЙГРАС БАГАТОУКІСНИЙ

Райграс багатоукісний (Lolium multiflorum L.) – нещільнокущовий злак до 100 см заввишки. Утворює дрібні, але густі купини. Коренева система мичкувата. Суцвіття – видовжений нещільний колос. Маса 1000 насінин – 2,1 г. Швидко відростає після скошування і за сприятливих умов дає два-три укоси на рік. Серед кормових трав має найбільшу поживну цінність. Рослини добре облиствлені, з м’якими стеблами, тому їх охоче поїдають тварини. Найвищі врожаї

отримують на 1-2-й рік використання на глибоких глинистих та карбонатних грунтах. Тому райграс багатоукісний придатний для висівання у складі сумішок з нетривалим строком використання. На кислих пісних і надто вологих торфових грунтах сіяти його не рекомендується.

В умовах зрошування дає чотири-п’ять укосів за рік із врожайністю сіна 150 ц/га. Районовані сорти: Передгірний 1, Мальмі, Мирослав, Володар, Гібридний. Висівають райграс багатоукісний з люцерною (норма висіву 6-10 кг/га) також у бавовносійних районах. Вирощують його також у Закавказзі, Білорусі та в країнах Балтїї. У холодні зими райграс багатоукісний

вимерзає. В умовах помірного клімату досить високі врожаї його мають у сумішках з конюшиною лучною. Райграс багатоукісний можна підсівати навесні до зрідженої під час перезимівлі конюшини. Для чистих посівів норма висіву насіння становить 12-15, а в сумішках з конюшиною – 5-8 кг/га. На сіно райграс багатоукісний скошують на початку цвітіння. За рік із двох укосів його збирають 10-14 ц/га насіння.

Крім багатоукісного, вирощують його різновид – однорічний райграс. Він швидко росте і придатний для підсівання навесні у зріджені посіви конюшини. Вирощують його як покривну культуру в сумішках для підвищення їх урожайності у рік сівби.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


РАЙГРАС БАГАТОУКІСНИЙ – БАГАТОРІЧНІ ЗЛАКОВІ ТРАВИ - Рослинництво


РАЙГРАС БАГАТОУКІСНИЙ – БАГАТОРІЧНІ ЗЛАКОВІ ТРАВИ