РЕДЬКА

Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

РЕДЬКА

Цей коренеплід прийшов до Європи з Китаю. У Японії, Кореї та Китаї й дотепер зустрічається в дикорослому стані. З давнини редька відома не лише як харчовий продукт, але і як лікарська рослина, що використовується при захворюваннях шлунка, печінки, кишечника. Редька містить білки, цукор, вітамін С, солі калію, кальцію, заліза, магнію, сірки. Завдяки високому вмісту ефірних олій редька має характерний гіркувато-гострий смак. Використовується як протизапальний

засіб і для профілактики застудних захворювань, тому що містить бактерицидні речовини. Чорна редька унікальна за вмістом вітамінів, мінеральних солей та ефірних олій.

Редька належить до родини капустяних. Це дворічна перехреснозапильна рослина. Розрізняють зимові й літні сорти редьки. Ранні літні сорти вирощують у однолітній культурі, а зимові сорти – у дволітній.

Редька добре зносить морози, тому коренеплоди можна зберігати в грунті. Зимові сорти висівають у середині червня, оскільки при більш ранніх посівах вони швидко йдуть у стрілку.

Редька вимоглива до родючості грунту

й умісту вологи. Дляпосіву відбирають великі насінини. Зимові сорти висівають так само, як і моркву, глибина закладення навесні 2-3 см, а влітку З-4 см. Літні сорти сіють за схемою: 20-25 см між рослинами в ряді та 30-40 см між рядами. Насіння перед посівом не замочують.

Норма посіву – 6-7 г насіння на 10 м2.

Після утворення 3-4 справжніх листочків редьку проріджують, щоб відстань між рослинами в ряді становила 7-8 см (для весняних посівів), а для літніх – 5-6 см після першого проріджування, 10-12 см після другого проріджування. Догляд за редькою полягає в регулярному (кожні 10-12 днів до змикання рослин) розпушуванні грунту, прополюванні й поливанні. Розпушування грунту необхідне не тільки для кращої циркуляції повітря та збереження волори, але й для того, щоб рослина не йшла в стрілку, і для нормального утворення коренеплоду.

Збирають редьку в міру дозрівання, зимові сорти викопують перед заморозками й зберігають так само, як і картоплю.

Рекомендовані сорти: із зимових – Грайворонська 27, Зимова кругла чорна, Зимова кругла біла, Сквирська біла, Сквирська чорна; з літніх – Одеська 5.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


РЕДЬКА - Рослинництво


РЕДЬКА