РОЗПЛІД БДЖОЛИНИЙ – запліднені яйця, личинки й лялечки робочих бджіл, які знаходяться в чарунках стільників у гнізді бджіл. Ріст бджолосімей, поповнення їх молодими бджолами прямо залежать від кількості Р. б. у гнізді. У період зимівлі, з кінця лютого, а при сприятливих умовах і раніше, матка починає відкладати в чарунки стільників запліднені яйця, з яких виходять робочі бджоли. Із проявом ройового інстинкту бджіл (кінець березня – червень), у бджолиній сім’ї з’являється трутневий розплід, який складається з незапліднених яєць.
Нормальний
На вирощування розплоду бджоли витрачають багато корму, енергії й часу, тому пасічник повинен планувати розвиток бджолиних
У період головного узятку багато сильних бджолиних сімей самі скорочують кількість розплоду в гнізді, розміщаючи в чарунках нектар, але такого обмеження для яйцекладної матки недостатньо, тому пасічник повинен втручатися в життя бджолиної сім’ї й обмежувати діяльність матки.
У слабких сім’ях кількість Р. б. збільшується до головного узятку, у результаті чого він займає більшу частину гнізда, бджоли зайняті вигодовуванням, а не збиранням нектару. У результаті така бджолосім’я не може навіть забезпечити себе кормом на зиму.