ТРИКУТНИК. СТОРОНА, ВЕРШИНА, КУТ ТРИКУТНИКА. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ (“НАЙДОВШИЙ

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Урок 12. ТРИКУТНИК. СТОРОНА, ВЕРШИНА, КУТ ТРИКУТНИКА. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ (“НАЙДОВШИЙ – НАЙКОРОТШИЙ”, “ОДНАКОВІ ЗА ДОВЖИНОЮ”)

Мета: ознайомити учнів із трикутником, його елементами; вчити порівнювати предмети (“найдовший – найкоротший”, “однакові за довжиною”); розвивати мислення; виховувати старанність.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

В клас

зайшов Мишко,

А за ним Петько,

А за ним Марина,

Потім ще Ярина,

А за нею Гнат.

Скільки всіх малят?

2. Порядкова і кількісна лічба від 1 до 10

– “Сусідів” трійки спробуємо назвати.

– Яке число стоїть ліворуч від 3?

– Яке число стоїть праворуч від 3?

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Ознайомлення з трикутником

– Цариця Геометрія завітала до класу. Допоможіть їй! Загубилася фігура з трьома сторонами і трьома кутами.

– Що це за фігура? (Трикутник)

Розглядання фігури. Демонстрування учням сторін і кутів трикутника.

– Викладіть на парті

трикутник за допомогою паличок для лічби.

– Скільки паличок використали? Чому?

2. Робота за підручником (с. 19)

Завдання 1

– Розгляньте фігури, які намалювала точка-мандрівниця. Скільки їх?

– На кожному з них є червоні елементи. Розгляньте їх. Як називається червоний відрізок у першого трикутника? (Це сторона.) Скільки сторін має трикутник? У другого трикутника червоним позначено вершину. Що таке вершина? Скільки вершин у трикутника? У третього трикутника дужкою позначено кут. Скільки кутів у трикутника?

– Трикутник – це замкнена ламана, яка складається з трьох ланок.

Завдання 2

– Скільки трикутників на малюнку зліва? (3) Скільки відрізків на малюнку справа?

– Якого кольору найдовший відрізок? Найкоротший? Які відрізки однакової довжини?

Завдання 3

– Різні скельця є у мене:

Червоне, жовте і зелене.

Можу ними я сказати:

“Йти”, “Стояти”, “Зачекати”. (Світлофор)

– Скільки кольорів у світлофора? Що вони означають?

Завдання 4

– Розгляньте малюнки. Назвіть зображені предмети. Де на малюнку заховалися цифри 3?

– Скільки їх на бджілці? (2) На неваляйці? (4) На хмарках? (б) На сонці? (1) На сові? (1)

– Придумайте свої малюнки за аналогією.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ ЦІКАВА МАТЕМАТИКА

1. Робота в парах. Гра “Третій зайвий”

 ТРИКУТНИК. СТОРОНА, ВЕРШИНА, КУТ ТРИКУТНИКА. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ (НАЙДОВШИЙ

2. Ребуси

ЕлекЗка ВіЗна АкЗса ВіЗ

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– Яку фігуру можна скласти з трьох паличок?

– Які елементи є у трикутника? По скільки їх?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)


ТРИКУТНИК. СТОРОНА, ВЕРШИНА, КУТ ТРИКУТНИКА. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ (“НАЙДОВШИЙ - Плани-конспекти уроків по математиці


ТРИКУТНИК. СТОРОНА, ВЕРШИНА, КУТ ТРИКУТНИКА. ПОРІВНЯННЯ ПРЕДМЕТІВ (“НАЙДОВШИЙ