Розділ IV. СВІДОМІСТЬ І ПІЗНАННЯ
Урок 28 . Узагальнення знань за темою “Свідомість і пізнання”
Мета: повторити, закріпити та узагальнити вивчений матеріал; розвинути навички та знання, набуті під час вивчення теми.
Тип уроку: урок узагальнення знань.
Форма проведення уроку: тестування.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Мотивація навчальної діяльності учнів
Учитель. Сьогодні на уроці ми з вами підіб’ємо підсумки своєї роботи над темою “Свідомість і пізнання”.
III. Основна частина уроку
Тести
1.
А) об’єктивного ідеалізму;
Б) суб’єктивного ідеалізму;
В) діалектичного матеріалізму;
Г) екзистенціоналізму.
2. Людській свідомості притаманні:
А) пасивне відображення дійсності;
Б) активна творча діяльність;
В) безпосередній вплив на дійсність;
Г) породження об’єктивної реальності.
3. Свідомість людини – це :
А) духовне дзеркало для самовивчення та самомилування;
Б) усвідомлення себе людиною в процесі спілкування з іншими людьми;
В) усвідомлення себе
Г) результат рефлексії, роздуми особистості про саму себе.
4. Що з’явилося у людини раніше – мислення чи мова?
А) Мислення;
Б) мова;
В) одночасно;
Г) вони не пов’язані між собою, тому питання некоректне.
5. Кожна національна мова є унікальною, оскільки вона:
А) дозволяє передавати та поширювати інформацію;
Б) сприяє удосконаленню професійних знань;
В) є засобом спілкування всіх людей між собою;
Г) служить засобом передачі традицій і є найважливішою умовою культурної самоіндентифікації.
6. “Несвідоме” в сучасній філософії – це:
А) явища та процеси в психіці людини, які нею не усвідомлюються і не впливають на її поведінку;
Б) рефлекторні процеси в організмі людини;
В) все, що не усвідомлюється людиною;
Г) дещо, притаманне окремій людині.
7. Відносна істина, на відміну від абсолютної:
А) містить об’єктивне знання про предмет;
Б) завжди спирається на здоровий глузд;
В) може бути з часом спростована;
Г) є результатом чуттєвого пізнання.
8. Практика як критерій істини включає:
А) науковий експеримент;
Б) наукові поняття;
В) теоретичні узагальнення;
Г) статистичні методи.
9. Знайдіть у наведеному списку ознаки, притаманні лише науковому пізнанню.
А) Використання понять;
Б) логічне виведення умовиводів;
В) експериментальне підтвердження результатів;
Г) відкритість раціональній критиці будь-якого положення;
Д) узагальнення даних повсякденного досвіду.
10. Який зміст філософи вкладають у поняття “пізнання”? Складіть два речення з використанням цього поняття в контексті суспільствознавчого знання.
11. Напишіть есе на підставі висловлювання О. Маслоу про те, що “інформація без людського розуміння подібна до відповіді без запитання – вона позбавлена змісту”.
№ тесту | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
Відповідь | А | Г | Б | В | В | В | Г | А | В |
IV. Домашнє завдання
Повторити матеріал теми “Людина і природа”.