ВАСИЛЬОК – ПРЯНІ РОСЛИНИ

Сад і город (енциклопедія)

ПРЯНІ РОСЛИНИ

ВАСИЛЬОК

Інші назви василька – васильок городній, васильок запашний – однолітня трав’яниста рослина родини губоцвітих. З XII століття широко розповсюджений у Європі, використовують його свіжим та сушеним як приправу до багатьох страв, при консервуванні овочів, для приготування спагеті. Васильок містить велику кількість ефірної олії, що надає йому приємного аромату.

У культурі використовують кілька різновидів василька: васильок дрібний, васильок великий, ложкоподібний або

Кораблеподібний

васильок, пучкоподібний васильок. Найкращими вважаються рослини з фіолетовим листям, у яких міститься більше ефірної олії, тому вони ароматніші.

Васильок – світлолюбна й теплолюбна рослина. Насіння проростає при температурі вище +10 °С. Рослина не переносить навіть короткочасного похолодання.

Грунт для василька має бути родючим, добре зволоженим, освітленим і достатньою мірою удобреним.

Вирощують васильок посівом насіння у грунт або розсадним способом. У першому випадку насіння висаджують грядковим або рядовим способом наприкінці березня-квітня. Температура грунту на

глибині 10 см має бути не нижче +15 °С. Глибина посіву – 1,5-2 см, витрата насіння – 600-809 г на сотку.

Через 12-15 днів з’являються сходи. У фазі 2-3 справжніх листочків рослини проріджують із таким розрахунком, щоб відстань між ними становила 5 см. У фазі 5-6 листочків проводять друге проріджування, залишаючи відстань між рослинами в 10- 15 см.

Догляд за рослинами полягає в регулярному розпушуванні грунту, видаленні бур’янів, поливанні, двох підживлюваннях, які проводять після кожного проріджування, використовуючи розчин аміачної селітри.

Зелень для використання в їжу зрізують до початку цвітіння, коли пагони досягнуть довжини 10-12 см.

Якщо кліматичні умови не дозволяють вирощувати васильок насінним способом, використовують розсадний. Розсада до моменту висаджування у відкритий грунт повинна мати вік 35-45 днів. Садіння ведуть грядковим способом по 2 рядки в стрічці. Відстань між грядками – 60-70 см, між рядками – 20-30 см.

Збирання зеленої маси здійснюють двічі-тричі за се30н. Рослини, які безпосередньо не використовують, зв’язують у пучки, підвішують у добре провітрюваному приміщенні та висушують у затінку.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,50 out of 5)


ВАСИЛЬОК – ПРЯНІ РОСЛИНИ - Рослинництво


ВАСИЛЬОК – ПРЯНІ РОСЛИНИ