ВИДИ МОВЛЕННЄВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Живе поезія у мові,
Якої мати вчили нас,
У гніві, усмішці, любові,
В красі звичайній, без прикрас.
Вона не тільки мрії срібні,
А й праця, й радощі зусиль,
Вона потрібна, як потрібні
Вода й повітря, хліб і сіль.
Максим Рильський
ДЕРЖАВНИЙ ГІМН УКРАЇНИ
Музика Михаила Вербицького Слова Павла Чубинського
Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Приспів:
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду.
Любі друзі!
Ви вже шестикласники і продовжуєте оволодівати багатствами української мови. Цей підручник відкриє вам нові таємниці слів та правила вживання їх у текстах різних стилів і типів мовлення.
Ви більше дізнаєтеся про частини мови, їх значення, граматичні ознаки та правопис. Щоб пригадати вивчене раніше і краще засвоїти новий матеріал, дайте відповіді на запитання на початку кожного параграфа або виконайте
Вчіться самостійно визначати рівень власної підготовки. Для цього користуйтеся контрольними завданнями і запитаннями після кожного розділу.
Навчання мови – дуже цікава справа. У підручнику ви знайдете і вправи з ключами, і мовні задачі, і пізнавальні тексти про кожну з областей України.
Але основне в навчанні мови – це вміння спілкуватися, самостійно складати тексти. Набути таких навичок вам допоможе рубрика “Культура спілкування”. А в рубриці “Азбука ввічливості” пропонуються завдання, завдяки яким ви навчитеся правильно і швидко орієнтуватися в різних життєвих ситуаціях.
Частіше звертайтеся до словничків у розділі “Додаток”. Вони стануть у пригоді під час виконання багатьох вправ.
Сподіваємося, що підручник допоможе вам поступово набувати нових знань з української мови, умінь цікаво та змістовно висловлюватися.
Бажаємо плідної праці й успіхів!