Мета: вдосконалювати в учнів навички роботи в техніці оригамі; навчити виготовляти фігуру пташки; розвивати творчі здібності, уяву, увагу; виховувати охайність під час роботи, працьовитість, любов до навколишнього світу.
Обладнання: набір кольорового паперу для оригамі; ножиці; ілюстрації із зображенням голуба; мультимедійна дошка.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання
Усі сідайте тихо, діти.
Домовляймось – не шуміти,
Руку гарно підіймати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати –
Щоб
Всі готові до уроку?
Тож гаразд. Часу не гаймо
І урок наш починаймо.
2. Перевірка готовності до уроку
3. Упорядкування робочих місць
II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Повідомлення теми та мети уроку
– Сьогодні ми продовжимо працювати в техніці оригамі. Відгадайте, кого ми будемо вчитися виготовляти?
– Вони бувають сизі, білі,
Воркують, в парку проживають.
Вважають їх птахами миру,
На щастя в небо випускають.
І линуть в сині голубій
Птахи чудові – … (голуби).
2. Повідомлення основних відомостей про техніку оригамі,
Фізкультхвилинка
Працювали і стомились,
Й відпочити попросились.
Вийдем разом ми з-за парт
Й розпочнем веселі старти.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки
І зробіть чотири кроки.
Наші пальчики струсили
І донизу опустили.
ІІІ. ДЕМОНСТРУВАННЯ ТА АНАЛІЗ ЗРАЗКА
1) Інструктаж учителя.
Робота за підручником (с. 50)
1. З квадратного аркуша паперу (зі стороною завдовжки 15 см) згинаємо стрілку.
2. Загинаємо краї донизу.
3. Робимо зигзаговидний згин.
4. Складаємо роботу по центральній лінії.
5. Тримаючи виріб правою рукою, лівою згинаємо гостру верхівку вперед.
6. Згинаємо з неї шию. Пір’я з краю відгинаємо донизу.
7. Пір’я по центру вгинаємо трішечки всередину.
8. Довге перо вигинаємо догори.
9. Обережно відтягуємо пальцями пір’я донизу.
10. Гостру верхівку можна трішечки відігнути назад або обрізати по дузі.
11. Хвіст можна прикрасити за допомогою аплікації.
2) Повторення правил безпеки під час роботи.
ІІІ. ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ
IV. ВИСТАВКА ТА ОЦІНЮВАННЯ РОБІТ УЧНІВ
V. ПІДСУМОК УРОКУ
– Чи сподобалися вам виготовлені пташки?
– Чи подобається вам працювати в техніці оригамі?
– Як слід ставитися до птахів? Чому?