ВИРОЩУВАННЯ КАРТОПЛІ БЕЗ ЗАСТОСУВАННЯ ХІМІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ

Сад і город (енциклопедія)

ТЕХНОЛОГІЯ ВИРОЩУВАННЯ ОКРЕМИХ

ГОРОДНІХ КУЛЬТУР

ВИРОЩУВАННЯ КАРТОПЛІ

БЕЗ ЗАСТОСУВАННЯ ХІМІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ

Останнім часом дуже популярні так звані екологічно чисті овочі. Зазвичай так називають овочі, отримані без застосування мінеральних добрив і пестицидів. Можна спробувати виростити врожай екологічно чистої картоплі на власному городі.

Починається підготовка до вирощування картоплі без хімічних засобів восени. Насінну картоплю не протруюють отрутохімікатами, а загартовують сонячним

світлом. Для цього її розкладають шаром у 1-2 бульби й тримають на сонці 10-12 днів. Під впливом сонячного світла в бульбах утворюється соланін – речовина, що забарвлює їх у зелений колір. Така насінна картопля набуває стійкості до захворювань, а під час саджання швидше сходить, причому на кожному кущі формується на 20-30 % більше бульб, ніж у картоплі, обробленої хімічними засобами.

Необхідно ретельно приготувати ділянку під картоплю. Восени видаляють усі рослинні рештки, землю перекопують на штик лопати, кореневища бур’янів збирають і спалюють. Під перекопування вносять деревний або торф’яний

попіл з розрахунку 500 г на 1 м2 і вугільний пил від деревного вугілля з розрахунку 10-15 кг на 100 м2. Унесення вугільного пилу не тільки підвищує кількість поживних речовин у грунті, але й знижує кислотність.

Для одержання екологічно чистої картоплі важливо правильно вибрати попередників. Ідеальний варіант – конюшина, що створює в грунті запас а30ту. Ділянку засівають конюшиною, яку восени скошують, а ділянку перекопують. Якщо немає можливості висадити конюшину, то у функції попередників використовують моркву, салат, буряк, шпинат, огірки й капусту.

Якщо використовується різаний насінний матеріал, то перед закладкою на зберігання зрізи бульб обробляють цементом, щоб уберегти їх від загнивання. Перед садінням бульби запилюють попелом із розрахунку 1 кг попелу на 50 кг бульб. Така обробка запобігає ураженню фітофторою, прискорює розвиток картоплі, поліпшує крохмалистість і смакові якості.

При саджанні в кожну лунку вносять 1 жменю попелу, 1 столову ложку сухого здрібненого пташиного посліду або 2 жмені компосту.

Через 5 днів після садіння проводять розпушування грунту та знищення бур’янів. У період усього росту та розвитку картоплі аж до збирання потрібно регулярно знищувати бур’яни, розпушувати й підсапувати рослини.

Якщо картопля розвивається слабко, її підживлюють розведеним у воді концентрацією 1:10 пташиним послідом. Використовують 1,5 л розчину на 1 кущ або 80 г сухого посліду на 1 м2. Для створення в грунті запасу калію картоплю підживлюють попелом. Якщо в грунті є надлишок азоту, жменю попелу розсипають навколо куща картоплі, щоб запобігти сильному росту бадилля й витягуванню поживних речовин із бульб.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2,50 out of 5)


ВИРОЩУВАННЯ КАРТОПЛІ БЕЗ ЗАСТОСУВАННЯ ХІМІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ - Рослинництво


ВИРОЩУВАННЯ КАРТОПЛІ БЕЗ ЗАСТОСУВАННЯ ХІМІЧНИХ ПРЕПАРАТІВ