Мета: закріпити знання таблиць множення і ділення; формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, творчі здібності; виховувати уважність.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Перевірка домашнього завдання (с. 139, завдання 876; 877)
Завдання 876
– Прочитайте рівності; нерівності, в яких поставили знак “більше”; знак “менше”.
Завдання 877
– Скільки коштують 5 таких наклейок?
2. Аналіз самостійної
Колективна робота над типовими помилками.
Індивідуальна робота над помилками, допущеними в самостійній роботі. Допомога вчителя слабким учням.
3. Усна лічба
Робота за таблицею
5 | 10 | 15 | 20 | 25 |
6 | 12 | 18 | 24 | |
7 | 14 | 21 |
4. Хвилинка каліграфії
– Запишіть числа із третього рядка таблиці.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
– Сьогодні на уроці ми будемо закріплювати знання таблиць множення і ділення.
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ
1. Робота за підручником (с. 140-141)
Завдання 878. Робота в групах
Учні складають вирази і знаходять їх значення.
Завдання 879. Коментоване розв’язування рівнянь
Учні пригадують, як знайти множник, ділене і дільник.
– Як називаються компоненти множення? ділення?
– Що невідомо?
– Як знайти невідомий множник? дільник? ділене?
Завдання 880. Усне виконання завдання
– Як зміниться добуток, якщо один із множників збільшити у 3 рази?
– Як зміниться частка, якщо ділене зменшити у 3 рази? збільшити у 3 рази?
– Як зміниться частка, якщо дільник збільшити у 3 рази? зменшити у 3 рази?
Завдання 881. Самостійне виконання завдання
Один учень працює біля дошки.
Завдання 882. Самостійна робота
Двоє учнів працюють за закритою дошкою.
Завдання 883. Усне виконання завдання
– Який час показують годинники?
– Який час вони показуватимуть через 10 хв?
Завдання 884
Учні коментують, як виконали обчислення.
Завдання 885
Колективне ознайомлення зі змістом задачі, її аналіз. Один учень записує умову і розв’язує задачу.
2. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Гра “Добери число”
2. Розв’язування задач
– Маса курки 2 кг, а маса індика – в 4 рази більше. Знайдіть масу індика.
– Маса курки 2 кг, а маса гусака на 4 кг більша. Знайдіть масу гусака.
3. Офтальмологічна пауза
4. Розв’язування логічних задач
1) Поставте знаки дій, щоб рівності були правильними.
Відповідь:
2) На скільки частин можна поділити круг трьома прямими? Накресліть різні випадки. (На 4 частини; на 3 частини)
3) Із 4 однакових на вигляд монет одна фальшива. Як знайти її зважуваннями на чашкових вагах, якщо відомо, що вона легша за інші?
Розв’язання. Потрібно зважити монети по дві. Потім порівняти вагу монет з легшої пари.
VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 141, завдання 886; 887.