Розділ 1 Електронне листування
Ви дізнаєтесь…
– що таке електронна пошта і як отримати доступ до цієї служби Інтернету
– як формується адреса електронної пошти
– які особливості використання електронної пошти
– як створити електронну поштову скриньку
– які дії можна виконувати з повідомленнями електронної пошти
– як використовувати адресну книгу
– які правила етикету електронного листування
& 1. Електронна пошта
1.1. ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО ЕЛЕКТРОННУ ПОШТУ
Запрошуємо вас
Всесвітня павутино (Веб). Займає панівне становище, підтримується системою веб-серверів, на яких розміщено веб-сайти. На основі Вебу працюють пошукові служби (Google), соціальні мережі (Facebook, ВКонтакте), Вікіпедія, блоги, служби зберігання відео (YouTube), фотографій.
Служби миттєвих повідомлень. Забезпечують обмін миттєвих повідомленнями. Часто підтримують телефонний та
Служба передавання файлів (FTP). Забезпечує обмін файлами між комп’ютерами з допомогою Інтернету. Застосовується для розповсюдження програмного забезпечення, передавання великих обсягів даних (наприклад, передавання електронних макетів у типографію).
Електронна пошта – служба Інтернету, що забезпечує обмін електронними повідомленнями між відправником та одним або кількома одержувачами.
З назви цієї служби неважко здогадатися, що вона повинна мати спільні риси зі звичайною поштою. Дійсно, в ній також є поштова скринька, а електронні повідомлення називають листами. Проте до електронних листів можна докладати файли (документи, презентації, світлини), а в текст листа вставляти посилання. Звичайно, електронна пошта працює швидко, але не миттєво, а завдяки тому, що листи зберігаються в поштовій скриньці, їх можна читати в зручний для себе час. Основні переваги і недоліки електронного листування наведено в табл. 1.1.
– Пригадати, що таке веб-сторінка, ваб-сайт, гіперпосилання та інші терміни, ви зможете, виконавши вправи на диску.
Таблиця 1.1. Переваги і недоліки електронного листування
Переваги | Недоліки |
1. Висока швидкість передавання повідомлень 2. Один лист можна відправити багатьом адресатам 3. Читати листи можна в зручний для себе час 4. Адреси можна зберігати в книзі контактів 5. До листа можна додавати файли | 1. Неможливість пересилання оригіналів офіційних документів з підписом і печаткою 2. Можливі проблеми з пересиланням та отриманням великих за обсягом повідомлень 3. Загроза отримання з електронним листом комп’ютерного вірусу 4. Перехоплення поштового повідомлення |
Основою служби є поштові сервери, на яких розміщено поштові скриньки та які приймають, надсилають і зберігають електронні листи. Щоб користуватися електронною поштою, потрібно мати електронну скриньку на одному я поштових серверів, їй надається унікальна адреса, яка складається з двох розділених спеціальним символом частин – імені користувача та імені поштового сервера. Цю адресу наливають адресою електронної пошти.
Адреса електронної пошти
Адреса електронної пошти не може містити пробілів; великі й малі букви в ній не розрізняються.
Символ українською мовою називають “равлик”, “вухо”. В англомовних країнах на цей символ кажуть “ет”, у країнах Європи – “мавпа”, “черв’як” тощо.