Урок 60
Тема. Закріплення знань про прикметники. Письмовий переказ тексту за малюнком і поданим планом
Мета: закріпити знання про прикметник; розвивати зв’язне мовлення учнів; учити писати переказ тексту за малюнком і питаннями; виховувати любов до природи, до рідного слова.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань і мотивація навчання
1. Перевірка домашнього завдання (вправа 265)
– Прочитайте виразно, передаючи голосом захоплення.
– Які назви ознак і слова, з якими вони пов’язані,
– Прочитайте слова – назви ознак, близькі за значенням.
2. Хвилинка чистопису
Із іг їх кігтики
– Доберіть із двома першими буквосполученнями слова – назви ознак предметів. (Залізне кільце, різкий запах; іграшковий будиночок, бігова доріжка)
– Запишіть дві пари слів (за вибором) і поставте запитання до слів – назв ознак предметів.
III. Повідомлення теми й мети уроку
– Сьогодні ми повторимо те, що знаємо про слова – назви ознак предметів, а саме: на які питання відповідають, з якими словами зв’язані в реченні. Також учитимемося писати переказ
IV. Закріплення вивченого матеріалу
1. Аналітична вправа (вправа 267)
– Прочитайте. Чи відгадаєте, про що тут сказано?
– Чому ви не можете здогадатися, про що йдеться?
– А тепер прочитайте й відгадайте загадку.
– Які слова допомогли вам це зробити?
– Запишіть ці слова. Усно поставте до них питання.
2. Фізкультхвилинка
3. Розвиток зв’язного мовлення (вправа 266)
– Прочитайте текст. Розгляньте малюнок.
– Знайдіть і прочитайте опис дятла.
– Як ще називають дятла? (Лісовий лікар)
– Послухайте, як про нього написала Г. Чубач.
Добрий дятел жив на дубі,
Долотом дерева длубав –
Де жука, де короїда
Роздобуде для обіду.
І йому самому смачно,
І дерева дятлу вдячні.
– Усно дайте повні відповіді на запитання.
1) Який дятел? (Дятел гарно вбраний.)
2) Яка в нього голівка? (Голівка в нього чорна з червоною плямою.)
3) Яка спинка? (Спинка чорна.)
4) Які крила? (На чорних крилах білі плямочки і смужечки.)
5) Який дзьоб? (Дзьоб міцний.)
6) Які кігтики? (Кігтики гострі.)
7) Який хвіст? (Хвіст жорсткий.)
– Запишіть відповіді. Підкресліть назви ознак.
– Прочитайте записаний текст.
V. Підсумок уроку
– Що було найскладнішим на сьогоднішньому уроці?
– Що сподобалося найбільше?
VI. Домашнє завдання з інструктажем
Вправа 268.