УРОК 44
Тема. Застосування способу округлення чисел при додаванні та відніманні. Задачі на 2 дії, які містять знаходження невідомого множника
Мета: вправляти учнів у застосуванні способу округлення чисел; опрацювати задачу, пов’язану з поняттям радіуса кола; вдосконалювати навички усної лічби.
Обладнання: картки для індивідуальної роботи, таблиця для усної лічби.
ХІД УРОКУ
I. Контроль і закріплення знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
2. Усні обчислення
1) Математичний диктант.
– На скільки
– На скільки 1 кг менший за 1 т?
– На скільки 1 дм менший за 1 м?
– Число 20 470 зменшити у 10 разів.
– Число 680 збільшити у 100 разів.
– Знайти різницю чисел 1 000 і 500 і збільшити її у 10 разів.
2) Заповнити таблицю.
A | 530 | 910 | 58 | 316 |
A + 126 | ||||
1 000 – a |
3) Робота за картками.
Обчислити приклади. У числовій колоні останнє число повинно збігатися з першим.
4) Виконати дії.
10 т 09 ц – 2 т 02 ц, 10 км 076 м + 3 км 989 м.
II. Вивчення
1. Підготовча вправа
До кожного числа назвати найближче кругле число.
349, 27, 879, 444, 622.
2. Пояснення
– Щоб скласти два числа більш зручним способом, можна користуватись способом округлення. Наприклад: 39 + 27.
Округлимо 39 до 40, а 27 до 30. 40 + 30 = 70. Тепер із суми заберемо 3 і 1 – це ті числа, які ми додавали, щоб округлити числа. Отримаємо 70 – 3 – 1 = 66. Перевіримо: 39 + 27 = 66.
(Аналогічне пояснення – у розв’язанні прикладу 176 – 49.)
3. Первинне закріплення. Вправа № 372
4. Самостійне розв’язання прикладів № 373, 374
5. Фізкультхвилинка
III. Розвиток математичних умінь учнів
1. Задача № 375 (на дошці пропонується короткий запис умови)
2. Задача № 377 (з коментуванням)
3. Задача № 378 (з логічним навантаженням)
(10 + 8) : 3 = 6;
72 : 6 = 12;
10 – 6 = 4;
8 – 6 = 2;
12 – 4 = 48 (к.) – отримає Тарас;
12 – 2 = 24 (к.) – отримає Юрко.
4. Робота з геометричним матеріалом. Вправа № 377
IV. Підсумки уроку
V. Домашнє завдання
№ 379, 380.