АЛИЧА – МАЛОПОШИРЕНІ ПЛОДОВІ КУЛЬТУРИ

Сад і город (енциклопедія)

МАЛОПОШИРЕНІ ПЛОДОВІ КУЛЬТУРИ

АЛИЧА

Алича є близьким родичем сливи. Має плоди чудового смаку, хоча в диких і напівкультурних дерев вони характеризуються надмірною кислотою. Зазвичай аличу прищеплюють на дикій аличі. Дерева виростають до 4-8 м. Глибина залягання основної маси коріння – 20-60 см. Вік плодоносіння – 2-4 роки. У гібридної аличі врожай одержують уже з дворічних дерев. Вік продуктивного використання в аличі від 20 до 45 років залежно від сорту.

Алича вимоглива до зрошення, хоча добре переносить

посуху. Через надто короткий період спокою алича є незимостійкою рослиною, тому вирощують н у відкритому грунті тільки в регіоні з відносно теплими зимою та весною.

Культурна алича самобезплідна.

Оцарк Прем’єр. Сорт виведений у США. Дерева середньорослі, вік. плодоносіння – 3 роки. Має дуже великі плоди, середня вага яких становить 100 г. Забарвлення плодів рожево-фіолетове, м’якоть тверда, соковита, з чудовим смаком.

Рясна. Сорт належить до високоврожайних, не схильний до періодичності плодоносіння. Дерева середньорослі, вік плодоносіння – 2-3 роки. Середня вага плодів – 40 г, забарвлення

малиново-фіолетове, м’якоть тверда, кисло-солодка. Сорт відзначається непоганою зимостійкістю, але уражається захворюваннями.

Кизилтаська рання. Сорт виведений із дикого різновиду кримської аличі. Дерева середньорослі, вік плодоносіння – 3 роки.

Середня вага плодів 15-20 г, забарвлення жовте, м’якоть соковита, солодка. Сорт належить до середньозимостійких.

Пурпурова. Сорт виведений із дикої кримської аличі. Дерева середньорослі, вік плодоносіння – 3 роки. Характеризується високою врожайністю, не схильний до періодичності плодоносіння. Середня вага плодів – 20-25 г, темно-червоного кольору, м’якоть жовта, соковита, кисло-солодка. Сорт належить до середньозимостійких.

Десертна. Чудовий сорт, виведений у Нікітському ботанічному саду (Крим). Дерева середньорослі, вік плодоносіння – 3 роки. Сорт у ряду інших відзначається високою врожайністю, у період повного плодоносіння з одного дерева одержують до 70 кг плодів. Середня вага плодів – 30-40 г, забарвлення темно-червоне, із восковим нальотом, м’якоть жовтогаряча, тверда, кисло-солодка. Сорт належить до середньозимостійких.

Піонерка. Кримський сорт, відзначається високою врожайністю, але низькою зимостійкістю. Вік плодоносіння – 3-4 роки, дерева сильнорослі. У період повного плодоносіння з одного дерева одержують 60 кг плодів. Середня вага плодів – 25-30 г, забарвлення пурпурне, м’якоть жовта, кисло-солодка. Сорт стійкий до шкідників і хвороб.

Крім перерахованих, набувають поширення сорти Василівська, Красуня, Люша вишнева та інші.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4,00 out of 5)


АЛИЧА – МАЛОПОШИРЕНІ ПЛОДОВІ КУЛЬТУРИ - Рослинництво


АЛИЧА – МАЛОПОШИРЕНІ ПЛОДОВІ КУЛЬТУРИ