БДЖОЛИ ДАЛЕКОСХІДНІ

БДЖОЛИ ДАЛЕКОСХІДНІ – поширені в Приморському й Хабаровському краях, на Далекому Сході. Походять вони від українських бджіл і почасти середньоросійських. Переселенці з України завезли своїх бджіл на Далекий Схід у 70-х рр. XIX ст. За всі ці роки бджоли повністю позбулися гнильцевих захворювань і пристосувалися до умов іншого клімату й дуже сильного узятку з величезних масивів медоносної рослинності й лип. При доброму узятку бджолина сім’я приносить понад ЗО кг меду на день. Плідність матки – 1100-1600 яєць на добу.

За зовнішнім забарвленням

Б. д. сильно відрізняються. У Хабаровському краї Б. д. за типом більше наближаються до середньоросійського; вони темного забарвлення, без жовтизни на черевці, добре зимують. У Приморському краї зустрічаються Б. д. з невеликою жовтизною, схожі на кубанських; вони менш продуктивні.

Б. д. схильні до злодійства й дуже добре захищають гніздо від бджіл-злодійок. Проявляють значну рійливість. Вони менш агресивні, ніж середньоросійські. До недоліків належить порівняно невисока плідність маток. Б. д. являють велику цінність для селекційної роботи, їх можна схрещувати з іншим популяціями бджіл, але ввезення інших порід бджіл на Далекий Схід заборонене.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2,50 out of 5)


БДЖОЛИ ДАЛЕКОСХІДНІ - Бджільництво


БДЖОЛИ ДАЛЕКОСХІДНІ